Лудогорец не успя да прекърши словенския първенец първия си мач

...

Лудогорец не успя да пречупи Олимпия - 1:1 в първия мач

" Лудогорец " не съумя да прекърши словенския отличник първия си мач от втория прелиминарен кръг на Шампионска лига и и приключи 1:1  на „ Хювефарма Арена “ при проливен дъжд през по-голямата част от 90-те минути.

Победителят от дуела евентуално ще се изправи против " Галатасарай ", който във вторник направи 2:2 в първия мач с литовския " Жалгирис " като посетител.

Още в 14-ата минута гостите поведоха 1:0 с гол от над 25 метра на капитана си Тими Елшник, който изненада вратаря на " Лудогорец " Сержио Падт.

Малко преди този момент поради травма бе заменен новият централен нападател на разградчани Квадво Дуа, а на негово място влезе Матиас Тисера.

В 44-ата минута обаче най-добре представящият се до момента през сезона Доминик Янков се измъкна от отбраната на словенците, излезе самичък против вратаря и от близко с мощен удар направи 1:1.

Второто полувреме мина при цялостен напън на " Лудогорец ", като играчите му пропуснаха няколко доста комфортни положения за гол.

Попадение на Матиас Тисера пък бе анулирано поради засада на подалия му Кирил Десподов, а друга запаса - Спас Делев, удари греда.

Преди началото на публиката бе показано новото попълнение - някогашният капитан на " Левски " Ноа Сонко Сундберг.

Ето титулярните сформира на двата тима, определени от треньорите Ивайло Петев и Жоао Енрикеш.

" Лудогорец " (България): Серджио Падт, Аслак декор Витри, Игор Пластун, Франко Русо, Марсел Хайстер, Доминик Янков, Якуб Пьотровски, Клод Гонзалвеш, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа, Кирил Десподов.

" Олимпия " (Словения): Матевж Видовшек, Жорже Силва, Марсел Ратник, Ахмет Мухамедбегович, Давид Суалее, Свит Сешлар, Агустин Дофо, Тими Елшник, Руи Педро, Мустафа Нукич, Иван Посавец.
Източник: dnesplus.bg