Лудогорец направи 0:0 при гостуването си на Мура в първия

...

"Лудогорец" и "Мура" не си вкараха, спорът ще се реши в Разград

" Лудогорец " направи 0:0 при гостуването си на " Мура " в първия мач сред двата отбора от втория прелиминарен кръг на Шампионската лига. " Орлите " владееха самодейността в дълги интервали от срещата, само че насочиха единствено един прецизен удар към словенската врата.

Така разногласието ще се реши в реванша в Разград след седмица - на 28 юли. Победителят от тази двойка ще се изправи против " Олимпиакос " (Гърция) или " Нефтчи " Баку (Азербайджан).

Тази вечер " Лудогорец " стартира по-активно и Кирил Десподов на няколко пъти затрудни защитата на домакините, преди да сбърка при подаването. " Орлите " въпреки всичко сътвориха чисто голово състояние в края на първата част, когато Пиерос Сотириу пропусна от към 10 м.

След почивката отборът на " Мура " се активизира и сътвори работа на вратаря Кристиян Кахлина. " Лудогорец " обаче устоя на натиска и можеше да поведе в 78', само че топката срещна лявата греда след удар на влезлия като запаса Елвис Ману.

Само 7 минути по-късно и " Мура " нямаше шанс - гредата спря капитана Жига Коус.

" Мура ": 69. Обрадович, 21. Карничник, 9. Марушко, 30. Горенц, 11. Коус, 10. Коутер, 8. Бобичанец, 20. Хорват, 23. Щурм, 47. Клепач, 2. Ципот

" Лудогорец ": 71. Кахлина, 3. Недялков, 24. Вердон, 30. Пластун, 22. Икоко, 95. Каули, 7. Сантана, 8. Гонсалвеш, 11. Десподов, 64. Янков, 19. Сотириу
Източник: btvnovinite.bg