Лудогорец надви Левски в мач от 23-ия кръг на Първа

...

Лудогорец обърна Левски с победен гол в края

" Лудогорец " надделя " Левски " в мач от 23-ия кръг на Първа лига - 2:1 в Разград с гол в 90-ата минута Пиерос Сотириу. Победата дава голямо преимущество на " орлите " в борбата за купата - те към този момент са с 8 точки задатък пред втория ЦСКА-София след равенството му през вчерашния ден с " Царско село ".

Шампионите не блеснаха, а до почивката губеха освен в резултата, също и тактически, само че отново взеха трите точки.

" Сините " направиха добър мач в Разград, те поведоха посредством Билал Бари в 20-ата минута, а в 62-ата Алекс Сантана изравни. В 65-ата контузилият се Николай Михайлов бе сменен от 17-годишния Пламен Андреев, който отрази рисков удар, а при гола на Сотириу нямаше по какъв начин да реагира.

" Левски " е пети и към момента не си е подсигурил място в топ 6, седмият " Локомотив " (Пловдив), който по-рано през днешния ден измъкна 2:0 от осмия " Берое ", е единствено на две точки три кръга преди края на първата фаза.

" Лудогорец " и " Левски " скоро ще играят два полуфинала за Купата, и вероятно още два в топ 6.

Гостите започнаха доста нападателно в Разград, подкрепяни от солидна агитка. Това може би изненада " зелените ", които започнаха с голова опция, само че по-късно офанзивите им бяха много предсказуеми и монотонни.

Обратно - отборът на Станимир Стоилов използваше дребното благоприятни условия да тормози съперника си. И оползотвори такава в 20-ата, когато Хосе Кордоба се включи в офанзива и центрира чудесно на Билал Бари - 1:0. До края на полувремето " Лудогорец " сътвори положения, само че играта му не спореше, а противникът се показа мощно тактически, действаше с убеденост.

След почивката домакините натиснаха, по-активно започнаха да движат топката и да употребяват фланговете. След такава акция отдясно " Левски " се пропука и присъединилият се напред Алекс Сантана изравни. Малко преди този момент Николай Михайлов се контузи и в 65-ата бе сменен от младока Андреев.

" Сините " отвърнаха и в дълги моменти след изравняването се играеше пред Серджио Пат. Изглеждаше, че мачът върви към тъждество, което нямаше да е несправедливо. Играта се накъса, чисти голови положения липсваха.

В 90-ата Кирил Десподов центрира за следващ път - от корнер в тази ситуация, и Сотириу едвам докосна топката, само че задоволително, с цел да означи. В края " Левски " реализира взлом, който не донесе триумф.

Шампионска победа за " Лудогорец ". Мачът ще се запомни и с отличното съдиийство на Георги Кабаков.
Източник: clubz.bg