Лудогорец II загуби с 0:2 от Спартак (Плевен) в мач

...

Лудогорец II загуби от Спартак Плевен

Лудогорец II загуби с 0:2 от Спартак (Плевен) в мач от IX кръг на шампионата във Втора лига. Двубоят се игра на стадион " Гнездо на орли ". Като титуляри за дубъла на Шампионите излязоха Игор Пластун, Педро Енрике и Рай Насименто.

Двата тима демонстрираха открит и прелестен футбол с доста положения пред двете порти. В 9-та минута Дамян Христов избави удар от няколко метра на Боримир Карамфилов. " Орлите " дадоха отговор с ефектна задна ножица на Рай Насименто, който засече центриране на Хюсеин Кельовлуев, само че топката не попадна в очертанията на вратата. В 31-та минута Дамян Христов още веднъж сподели класа и извади рисков шут от упор на Васил Шопов. Първото полувреме приключи без голове.

Две минути след подновяването на играта Рай Насименто стреля рисково от границата на наказателното поле, само че топката мина на сантиметри от страничния дирек. В 49-та минута Йоан Йорданов смъкна с глава на Хюсеин Кельовлуев, той откри Петър Георгиев, който шутира, само че неопределено. Минута по-късно и удар на Рай Насименто прелетя край задачата. В 52-та минута гостите откриха резултата посредством Христиан Петков. Четири минути по-късно " орлите " бяха покрай гола, само че влезлият като промяна Константин Димитров пропусна от отлична позиция да прати топката в мрежата. В 71-та минута Педро Енрике лиши от Васил Шопов, напредна и опита шут от отдалеченост, само че топката прелетя над напречната греда. В 87-та минута Слав Петков оформи крайното 0:2.

Получи се добър мач, в който и двата тима имаха своите шансове. За страдание ние пропуснахме нашите, а противникът съумя да означи два гола. Може би и спортното благополучие изигра своята роля, само че нашите млади играчи има още какво да учат. Допуснахме непредизвикани неточности в защита, а в завършващата фаза не постоянно успявахме да развием по най-хубавия метод своите офанзиви, разяснява старши треньорът Тодор Живондов след края на срещата.

ЛУДОГОРЕЦ II  -  СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 0:2

0:1 Христиан Петков (52)

0:2 Слав Петков (87)

Лудогорец II: Дамян Христов, Игор Пластун, Алекс Луканов, Йоан Йорданов, Петър Георгиев, Хюсеин Кельовлуев, Цветослав Петров (капитан), Педро Енрике, Рай Насименто, Методий Стефанов, Димитър Илиев

Спартак: Станислав Антонов, Атанаиос Пацолис, Иво Върбанов капитан, Яни Върбанов, Димитър Калчев, Виктор Иванов, Петрос Бакуцис, Васил Шопов, Боримир Карамфилов, Християн Петков, Тончо Георгиев