Лудогорец II спечели с 2:0 срещу Спартак (Плевен), като и

...

Нападател блести при успех на Лудогорец 2

Лудогорец II завоюва с 2:0 против Спартак (Плевен), като и двете попадения осъществя централният нападател Димитър Митков. Мачът от III кръг на шампионата във Втора професионална лига се игра на стадион "Гнездо на орли ".

Момчетата на Тодор Живондов бяха по-добрият отбор на терена през по-голямата част от игровото време и справедливо стигнаха до първия си триумф през новия сезон. Още в 6-та минута Преслав Петров засече рисково центриране от фал на Велислав Минков, само че малко не му доближи да означи. В 23-та минута Стансилав Антонов с тъга отрази удар на Хюсеин Хюсеинов. В 26-та минута Иван Йорданов засече с плонж центриране на Хюсеинов отдясно, само че топката мина край гредата. До почивката резултатът остана 0:0.

През втората част 7 минути бяха нужни на "орлите ", с цел да открият резултата. Хюсеин Хюсеинов напредна отдясно и центрира, а Димитър Митков засече с глава и прати топката в мрежата за 1:0. В 65-та минута Ерол Дост бе повален в наказателното поле и основният арбитър Мустафа Шефкет уточни бялата точка. Минута по-късно Димитър Митков осъществя невъзмутимо за 2:0. До края на срещата положителни обстановки за трето попадение пропуснаха Митков и Дейвид Рибейро.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 2:0

1:0 Димитър Митков (52')
2:0 Димитър Митков (66') - дузпа

Лудогорец II: Дамян Дамянов, Илкер Будинов, Хюсеин Хюсеинов (82 - Тихомир Димитров), Преслав Петров (капитан), Петър Генчев, Иван Йорданов (46 - Методий Стефанов), Ерол Дост, Велислав Минков (68 - Петър Караангелов), Димитър Илиев, Дейвид Рибейро, Димитър Митков

Спартак (Плевен): Станислав Антонов, Станислав Иванов, Кристиян Григоров (55 - Иво Върбанов), Лъчезар Ковачев, Валентино Макавеев, Траян Димитров, Ивайло Раденцов (капитан), Петър Тончев, Ивайло Иванов, Андриян Димитров (53 - Янислав Иванов), Димитър Димитров (53 - Преслав Антонов)

Жълти картони: Валентино Макавеев, Траян Димитров, Димитър Димитров, Преслав Антонов, Иво Върбанов (Спартак).