Лудогорец II разби Септември Симитли с 4:1 в мач от

...

Талантите на Лудогорец обърнаха с лекота Септември Симитли

Лудогорец II разруши Септември Симитли с 4:1 в мач от 11-и кръг на Втора лига. Гостите откриха с гол на Китан Василев, само че малко по-късно "орлетата " изравниха посредством Димитър Митков, който по-късно оформи и обрата за своя тим. През втората част Илкер Будинов повиши на 3:1, а в края на срещата Георги Чукалов оформи крайното 4:1.

Двубоят стартира добре за играчите в зелено, които още в началните минути имаха опция да затруднят стража на съперника след осъществяване на директен свободен удар.

Малко по-късно обаче Септември откри резултата с гол на юношата на Славия - Китан Василев. Лудогорец II отвърна стремително с удар на Димитър Митков, само че топката срещна гредата.

В 24-ата минута Митков въпреки всичко съумя да вкара топката в мрежата на Чарлз Тейлър и възвърне равенството.

Домакините поеха самодейността в срещата и единствено за две минути Цветослав Петров и Димитър Митков обстреляха вратата на съперника, само че без триумф.

В края на първата част гостите останаха с човек по-малко откакто Николай Стоилков си създаде пряк червен картон, а в добавеното време нов гол на Митков оформи обрата за домакините.

Началото на втората част бе още по-впечатляващо, защото единствено две минути след подновяването на играта Илкер Будинов повиши резултата на 3:1.

След час игра Цветослав Петров насочи удар към вратата на Тейлър, само че не съумя да затрудни панамския пазач. В 86-ата минута влезлият като запаса Георги Чукалов оформи крайното 4:1.

Лудогорец II - Септември Симитли КР 4:1
0:1 Китан Василев 12'
1:1 Димитър Митков 24'
2:1 Димитър Митков 45+1'
3:1 Илкер Будинов 47'
4:1 Георги Чукалов 86'

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Лудогорец II: 69. Дамян Дамянов, 20. Гийерме Де Соуса, 72. Ерол Дост, 82. Иван Йорданов (к), 52. Тихомир Димитров, 81. Димитър Митков, 74. Хюсеин Кельовлуев, 50. Цветослав Петров, 34. Бранимир Костадинов, 75. Петър Генчев, 51. Илкер Будинов

Треньор: Тодор Живондов

Септември Симитли: 1. Чарлз Тейлър, 77. Кристиян Михайлов (к), 55. Евгени Тунтев, 4. Борислав Вакадинов, 5. Владимир Гогов, 27. Николай Стоилков, 17. Илия Карапетров, 9. Запро Динев, 88. Ивайло Михайлов, 11. Китан Василев, 8. Руслан Иванов