Лудогорец II пречупи с 1:0 временния лидер в класирането Спартак

...

Лудогорец II пречупи временния лидер във Втора лига Спартак Плевен

Лудогорец II пречупи с 1:0 краткотрайния водач в класирането Спартак (Плевен). Мачът от IV кръг на шампионата във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли ".

"Орлите " стигнаха до първата си по-добра опция в 34-та минута. Тогава шут на Димитър Господинов от отдалеченост профуча над горната греда. Момчетата на Тодор Живондов нанесоха своя удар в добавеното време на първата част. Цветослав Петров засече с глава центриране от дясно. Топката срещна гредата и се върна при плеймейкъра, а при добавката той прати топката в мрежата за 1:0.

През втората част гостите бяха по-активният тим на терена, а разградчани се бранеха добре и търсеха своите щансове на контраофанзива. Добри намеси в тези минути имаше и вратарят Дамян Христов. Резултатът остана неизменен до последния съдийски сигнал и гениите на Шампионите завоюваха първите си три точки през новия сезон.

Изиграхме мача добре тактически. Предварителните ни проекти бяха да отбележим първи и да играем на контраофанзива. Получи се. Действахме несъмнено в защита и за повторно пред нашата аудитория не допуснахме гол. Надявам се да видя израстване в идващите срещи и да стартираме да трупаме точков актив, разяснява старши треньорът Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПАРТАК (ПЛЕВЕН) 1:0 Цветослав Петров (45+1)

Лудогорец II: Дамян Христов, Димитър Господинов, Бранимир Костадинов, Владислав Найденов, Велислав Минков, Димитър Илиев, Жоржиньо, Петър Караангелов, Тихомир Димитров, Цветослав Петров (капитан), Александър Ганчев

Спартак: Богомил Цинцарски, Алекс Георгиев, Иво Върбанов (капитан), Цветелин Иванов, Иван Бакалски, Виктор Иванов, Мартин Стоилов, Васил Шопов, Боримир Карамфилов, Стефан Христов, Преслав Антонов