Лудогорец II надделя с 1:0 над Спортист (Своге) и добави

...

Лудогорец II надделя над Спортист Своге

Лудогорец II надви с 1:0 над Спортист (Своге) и добави три точки към своя актив. Мачът от XXIV кръг на шампионата във Втора лига се игра на стадион "Гнездо на орли ". Като титуляри измежду избраниците на Тодор Живондов излязоха Георги Терзиев и Вандерсон от първия състав на първенците.

Единственото попадение за разградчани падна в 22-та минута. След хубава офанзива по десния фланг Велислав Минков откри добре Цветослав Петров в наказателното поле. Капитанът заложи на лек, само че прецизен удар, топката срещна гредата и влезе в мрежата. Минута преди попадението Цветослав Петров центрира от корнер, а Петър Караангелов игра с глава, само че прати кълбото високо над напречната греда. В 34-та минута Велислав Минков бе изведен в отлична позиция, само че ударът му не откри очертанията на вратата. Минута по-късно Димитър Атанасов шутира рисково, само че Дамян Христов плонжира ефектно и избави.

След почивката "орлите " се прибраха в своята половина и заложиха на контраатаки. Въпреки че противникът бе по-активен в тези минути, защитата на Лудогорец II не позволи сериозна заплаха пред своята врата и справедливо взе трите точки.

През първото полувреме стояхме по-добре на терена. През второто се наруши взаимоотношението сред футболистите и загубихме темп. Не се получаваше положителното преливане от отбрана в нахлуване, което е особено за играта ни. Все отново не допуснахме попадение и към този момент имаме добър точков актив от двата си пролетни мача, разяснява след края на срещата старши треньорът Тодор Живондов.

ЛУДОГОРЕЦ II - СПОРТИСТ (СВОГЕ) 1:0

1:0 Цветослав Петров (22)

Лудогорец II: Дамян Христов, Георги Терзиев, Александър Ганчев, Велислав Минков, Вандерсон, Илкер Будинов, Петко Цанков, Петър Караангелов, Хюсеин Кельовлуев, Цметослав Петров (капитан), Владислав Найденов

Спортист: Ивайло Василев, Богомил Богомилов, Борислав Стойчев (капитан), Галин Ташев, Димитър Атанасов, Ивайло Михайлов, Илия Русинов, Мартин Сандов, Сами Пилер, Кирил Янакиев, Калоян Тодоров