Лудогорец и втородивизионният австрийски БВ Линц играят при резултат 1:0

...

НА ЖИВО: Лудогорец - БВ Линц 1:0 на почивката, орлите с доста юноши

Лудогорец и втородивизионният австрийски БВ Линц играят при резултат 1:0 в първата инспекция от лагера на първенците в централноевропейската страна. Бърнард Текпетей откри в 20-ата минута след изстрел от към 20 метра.

В минутите преди дуела се разбра, че той ще се забави с към 15 минути поради транспортни несгоди при австрийския отбор.

Наставникът на българския първенец - Анте Шимунджа, дава късмет за изява на няколко юноши - Петър Георгиев, Иван Йорданов и Александър Ганчев намират място в титулярните 11.

Контролата стартира в 18:15 часа и можете да я гледате директно по DIEMA SPORT 3, или да я следите дружно с Gong.bg.

Българският отбор можеше да открие още във втората минута, когато Текпетей нахлу на скорост в наказателното и след това откри Янков на границата на наказателното поле. Халфът не съумя с опита си, а при добавката юношата на "орлите " Петър Георгиев стреля в тялото на вратаря на австрийците. Няколко минути по-късно Линц също сътвори своя първи късмет - добра композиция на отбора приключи с удар от ждроп от към 14-15 метра, само че Падт отрази ловко в корнер.След неговото осъществяване австрийците бяха близо да отбележат след удар на Ронивалдо.

Точно преди изминаването на 20-ата минута най-активният от "орлите " - Бърнард Текпетей завладя много метри на скорост в противниковата половина и с отсечен удар в долния десен ъгъл на Шмид откри.

Само 120 секунди след попадението си ганаецът опита да трансферира стража на гостите от центъра, само че ударът му мина на най-малко 3-4 метра настрана от вратата.

В 32-ата минута едно от новите попълнения при австрийците - Ронивалдо, излъга с лекост Иван Йорданов за следващ път и центрира рисково. Санитметри пред голлинията обаче Александър Ганчев почисти с глава.

LIVE / Лудогорец - БВ Линц 1:0

1:0 Бърнард Текпетей 20`

Лудогорец: Серджио Падт, Сисиньо, Клод Гонсалвеш, Игор Тиаго, Мануел Шоу, Игор Пластун, Бърнард Текпетей, Доминик Янков, Петър Георгиев, Иван Йорданов, Александър Ганчев

Треньор: Анте Шимунджа

БВ Линц: Николас Шмид, Фабиан Виндхагер, Мануел Маранда, Кристоф Шьосвендер, Фабио Щраус, Симон Пиркъл, Михаел Брандер, Тобиас Кох, Матиас Зейдл, Ронивалдо Бернардо, Пол Менса

Треньор: Джералд Шайбленер