Лудогорец и Левски излизат един срещу друг в дербито на

...

НА ЖИВО: Лудогорец vs Левски 1:1, Сантана изравни

Лудогорец и Левски излизат един против различен в дербито на 23-тия кръг на efbet Лига и играят. Билал Бари откри резултата за "сините " в 20-ата минута, а в 61-ата Алекс Сантана изравни резултата в Разград.

След по-малко от 60 секунди игра Спас Делев прати на земята Келиан ван дер Каап, откакто бранителят на Левски не можа да противодейства на крилото на "орлите ", само че ударът на Делев по диагонала не бе прецизен и профуча край левия непряк дирек на вратата, защитавана от Михайлов. Лудогорец владееше по-трайно топката от началото на мача, а "сините " разчитаха на контранападения.

В седмата минута Левски накара вратаря на Лудогорец да прави страхотна интервенция, откакто Миланов даде пас по земя към Илиян Стефанов, който бе оставен причудливо непокрит към дузпата, а Падт блокира удара на някогашния ас на Берое. В 18-ата минута Спас Делев прати центриране в полето на Левски, а Сотириу отигра атрактивно, само че Михайлов избави.

Гостите откриха резултата в Разград след 20 минути, а Хосе Кордоба отляво прекомерно елементарно надигра Спас Делев и пласира отлично центриране за Бари. Мароканецът насочи незабавен удар с левия крайник, а Падт нямаше какво да стори - 1:0 за Левски.

Лудогорец стартира да игра в по-добро движение, а в 26-ата се видя удар на Спас Делев сред двама "сини ", само че опитът на острието на разградчани бе неакуратен. В 32-ата пък Уелтън напредна отляво към наказателното поле на Лудогорец и бразилецът насочи удар с десния крайник, само че навън.

Две по-късно Пиерос Сотириу от Лудогорец имаше искания, че Ван дер Каап е направил нарушаване против него в наказателното поле, само че Георги Кабаков не регистрира това като фаул в наказателното поле на софиянци. След това кипърският нападател влезе в вербален спор и със Сонко Сундберг, за което двамата получиха жълти картони.

Пет преди края на първата част Левски позволи неточност при изнасянето на топката от Георги Миалнов, а Алекс Сантана лиши и напредна. Бразилецът насочи мощен удар към "синята " врата, само че топката отлетя навън. Анте Шимунджа реагира на почивката и направи две промени, като извади Икоко и Шоу, а техните места бяха заети от Антон Недялков и Клод Гонсалвеш.

В 54-ата минута Кирил Десподов насочи прекрасен удар от свободен удар, а Николай Михайлов не съумя да улови топката и я прати в корнер. По-дейната игра от "орлите " даде резултат, откакто Делев подаде вдясно за Карничник. Бранителят даде пас по земя към Сантана, а защитата на Левски "заспа " за момент и бразилецът с десния крайник изравни резултата.

В 66-ата минута Станимир Стоилов трябваше да направи насилствена промяна на вратата, откакто Николай Михайлов получи травма, а на негово място се появи Пламен Андреев.

Шимунджа прави единствено една смяна в своя състав от визитата на Ботев Враца, като в игра влиза Жордан Икоко на мястото на Бърнард Текпетей.

При „ сините “ има тотална смяна в постройката на тима, като столичани излизат в скица 3-5-2, а от първата минута стартира Илиян Стефанов, който подписа с тима преди броени дни. Пред Николай Михайлов бранителите са Ван дер Каап, Сундберг и Хосе Кордоба.