Лудогорец дръпна на върха в efbet Лига, след като победи

...

Лудогорец не пощади ЦСКА 1948

Лудогорец дръпна на върха в efbet Лига, откакто победи с лекост ЦСКА 1948 с 3:0 като посетител. По този метод „ орлите “ към този момент имат 26 точки, 3 повече от втория Локо (Пд). Срещата обаче ще остане в историята с нещо друго – Клаудиу Кешерю означи 2 пъти и към този момент има тъкмо 100 гола в родния хайлайф.

Наставник на Лудгорец в този мач бе Яков Папарков, защото Станислав Генчев е почувствал неразположение преди срещата. В сходна позиция са Абел Анисе и Елвис Ману, които също останаха отвън групата за мача. Папарков не можеше да разчита и на Пламен Илиев, който бе сменен на вратата от Владислав Стоянов.

Още във 2-ата минута Текпетей откри добре Доминик Янков, който от точката на дузпата прати кълбото над вратата. След това пък Антон Недялков проба с отдалечен изстрел да изненада Даниел Наумов, само че без триумф.

В 14-ата минута вратарят на ЦСКА 1948 блесна с неповторимо избавяне. Той отрази същински снаряд, насочен от Каули Оливейра. Пет минути по-късно и „ алените “ демонстрираха, че имат капацитет в офанзива. Голмайсторът Мартин Камбуров стреля съвсем от тъчлинията, топката разказа странна траектория и кацна на напречната греда.

В 32-ата минута Антон Недялков направи страховит пробив отляво и центрира по земя към Клаудиу Кешерю. А румънецът от своя страна направи огромен пропуск, нехарактерен за него.

В 45-ата минута разумното се случи и „ орлите “ поведоха. Голът обаче падна след голяма неточност на Васил Шопов. Филигранният плеймейкър на ЦСКА 1948 обърка посоките и върна топката доста едва към Даниел Наумов. Опитният Кешерю издебна момента, пое кълбото, финтира Наумов и без проблеми откри резултата. Това бе негов гол номер 99 за разградчани в елита.

В 65-ата минута Лудогорец направи решителна крачка към триумфа. Появилият се като запаса Мавис Чибота откри Кешерю, който доста майсторски изведе конгоанеца. Останал самичък против Наумов и избягал от бранителите, за Чибота не бе проблем да копне топката над стража – 2:0.

В 73-ата минута ЦСКА 1948 изпусна златен късмет да се върне в мача. Лазар Марин центрира добре към Галин Иванов, топката обаче рикошира в Моци, само че въпреки всичко се озова в изцяло непокрития Иванов, който не уцели вратата.

Всичко завърши единствено 5 минути по-късно. Тогава Алекс Сантана бе изведен зад отбраната от Сисиньо и незабавно откри Кешерю. С десния крайник румънецът направи 3:0, като това бе негов гол номер 100 за Лудогорец в елита.
Източник: fakti.bg