Лудогорец допусна поражение с 1:3 от ЛАСК Линц в последния

...

В луд мач с 4 гола, две дузпи и червен картон: ЛАСК удари слаб Лудогорец

Лудогорец позволи проваляне с 1:3 от ЛАСК Линц в последния мач за двата тима от груповата фаза на шампионата Лига Европа. Елвис Ману откри резултата в 46-ата минута, откакто се появи на терена като промяна при започване на втората част. В 56-ата минута гостите изравниха резултата. Визингер с удар от към 17-ина метра откри вратата на Илиев. В 61-ата минута Сантана получи преувеличен червен картон, а съдията отсъди втора дузпа за ЛАСК, която също беше дискусионна, само че този път Ренер се разписа и австрийците поведоха с 2:1. Мадсен направи резултата 3:1 в 67-ата минута на срещата. Гостите удариха и втора греда в 79-ата минута на срещата.

През първата част в 16-ата минута Ритер нацели страничната греда на българската врата, откакто насочи рисков удар, а в 45-ата минута Пламен Илиев избави дузпа бита от Гайгингер, откакто Сисиньо наруши разпоредбите в наказателното поле на българския първенец. Лудогорец изигра слаб мач като направи груби неточности в защита.