Вихрена акция на Лудогорец приключва с попадение на Кешеру!

Атаич заменя Траоре.
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първото полувреме мина под превъзходството на българския тим. Шампионите диктуваха темпото на игра и протичащото се на терена.

Колкото и да е изненадващо обаче, по-интересните положения бяха точно пред вратата на " зелените ", като всяко остро центриране на гостите се оказваше сериозна опасност за домакините.

Още в 15-ата минута Натанаел за следващ път, в двата си мача против този отбор, сбърка. Той изпусна Серж Нюаджи, който пък още веднъж наказа " орлите ", откривайки резултата в мача - 0:1.

Публиката на стадиона замлъкна, а дребната агитка от Литва избухна в радостни възгласи, подкрепяйки любимците си.

След инкасирания гол, българският отбор се втурна в предни позиции и натика съперника си в половината му.

На няколко пъти Дяков и Моци оставаха на сантиметри от изравнително попадение, което щеше сигурно да даде нови сили на Лудогорец в срещата.

Това се случи 4 минути преди почивката, когато " грешникът " Натанаел излезе в добра позиция и вкара кълбото в мрежата за 1:1, връщайки състава си в дуела.
45′
Почивка.
44′
Официално предизвестие за Моци.
41′
ГООООООООООООООООООООООЛ!!!

Попадение на Натанаел!

1:1!

Лудогорец се връща в мача!
37′
Удар на Дяков!

Футболист на Жалгирис избива от самата голлиния!

Уникален малшанс за разградчани!

35′
Натиск на домакините.

Той обаче не дава резултат.
32′
Лукас Саша влиза на скорост в наказателното поле на противника.

Изстрел на футболиста на разградчани в навън.
30′
Две следващи центрирания в пеналта на Жалгирис.

Без прецизен изстрел в интерес на Лудогорец.
27′
Вандерсон сервира топката пред Кешеру в наказателното поле.

Румънският таран обаче не я насочва както прилича и тя минава настрана от задачата.
25′
Домакините се пробват по всякакъв начин да се върнат в мача.

За момента обаче това освен не се получава, а при малко повече шанс гостите могат да стигнат и до втори гол в съперниковата врата.
20′
Спасяване на Витаускас!

Козмин Моци стреля, само че вратарят на противника спря шута му!
15′
ГОООООООООООООООЛ!!!

Серж Нюаджи бележи за Жалгирис!

Гостите излизат напред в резултата!

0:1!

14′
Игор Пластун почиства топката напред!

Корнер за Жалгирис сътвори напрежение пред вратата на разградчани, само че футболистът на домакините предотвратява заплахата.
10′
Жълт картон за Ваиткунас.
9′
Добра интервенция на Браун!

Вратарят на разградчани избавя мощен шут на играч на противника.
5′
Поредица остри конфликти в средата на терена.

Наложи се намесата на медицинския екип.

Без съществени травми в двата състава.
2′
Корнер за Лудогорец, на много ранен стадий от конфликта.

Нищо съществено обаче не последва след ъгловия удар.
1′
Първи съдийски сигнал.
Състав 1. Браун 1. Виткаускас 8. Лукас Саша 2. Климавичиус 32. Пластун 5. Слингард 30. Моци 6. Мбоджи 6. Натанаел 7. Благоевич 18. Дяков 8. Ваиткунас 12. Анисе 16. Траоре 22. Кафу 27. Люжич 84. Марселиньо 44. Нюаджи 88. Вандерсон 80. Еливелто 28. Кешеру 88. Куклис Треньор Георги Дерменджиев Валдас Дамбраускас Резерви 33. Ренан дос Сантос 29. Дзюгас Барткус 55. Георги Терзиев 4. Диего Алехандро Караско 93. Върджил Мисиджан 23. Роландас Баравикас 92. Джоди Лукоки 19. Даниел Романовский 11. Жуниор Кишада 14. Каролис Узела 37. Жоао Пауло Араужо 21. Витаутас Лукша 19. Александър Василев 9. Бахрудин Атаич
Лудогорец е опрян до стената, а дали ще вземе въздух и ще направи първата крачка към новия си европоход, ще разберем след 21:00 часа.

Тогава разградчани одобряват Жалгирис в реванш от втория квалификационен кръг в Шампионска лига.

След първата среща, изненадващо или не, литовският първенец има преднина от един гол след 2:1 вкъщи.

От Лудогорец към този момент се заканиха, че са отстранили проблемите, и че нямат никакво подозрение, че ще продължат напред в шампионата, само че противникът също даде да се разбере, че няма да се даде без пердах.

Жалгирис смачка безпринципен Лудогорец, главорез на Левски е героят на вечерта в Литва (ВИДЕО)

Домакините победиха с 2:1

Вече е обществена загадка, че при неуспех Георги Дерменджиев ще бъде освободен от поста старши треньор, което не е оригиналност.

За разлика от първия мач експертът залага на Клаудиу Кешеру измежду стартовите 11, както и на възобновения от травма капитан - Светослав Дяков.

И по този начин - дали Лудогорец ще полети високо за поредна година в евротурнирите, или " орлите " ще се снишат ниско, отговорът - довечера.