Лудогорец 2 : 1 Ботев (Пд) 89′ ГОЛ ЗА БОТЕВ!

...

Лудогорец - Ботев , 2:1, шампионите поведоха от много пресилена дузпа, Доминик Янков удвои

Лудогорец

2: 1

Ботев (Пд)
 89′
ГОЛ ЗА БОТЕВ! Стефан Попов откри Сисе, той излезе на стрелкова позиция и парира Пламен Илиев. При подаването наподобява имаше засада
88′
Срещата се доиграва, без съществени рискове пред двете порти.
80′
Митков се отличава с неприятно първо допиране на топката и пропилява добра офанзива на домакините.
 Снимка 510571
Източник:
77′
Итов заменя Георги Трифонов.
72′
Чибота е сменен от Текпетей.
71′
Най-чистото състояние пред Ботев! Шоколаров пусна дълъг пас към Сисе, който отдясно откри Иван Василев към точката на дузпата, той стреля незабавно от чиста позиция, несмущаван от играчи на Лудогорец, само че право в страничката греда!
68′
Слаб удар на Десподов не съумява да затрудни Аргилашки.
66′  Ради Цонев недоумява какви дузпи свирят българските съдии
Ради Цонев недоумява какви дузпи свирят българските съдии

Халфът на " сините " разяснява наказателния удар за Лудогорец против Ботев (Пловдив)
65′
Домакините владеят тотално самодейността, като притежанието на топката е 66% в тяхна изгода.
60′
Димитър Митков заменя Кешеру.
59′
Чибота съумя да се освободи от млад бранител на Ботев, стреля от дребен ъгъл, само че в навън.
58′
Шампионите се пробват да измислят нещо ново в офанзива...
50′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудио Кешеру засече центрирана топка в наказателното поле и я пусна към Доминик Янков, за който от близко остана най-лесното - да вкара за 2:0! Това е трето попадение за младока с екипа на първенците. Интригата в мача напълно понижава.
48′
Виктор Генев като при започване на първото полувреме излиза с защитна маска на лицето, само че бързо я смъква.
46′
НАЧАЛО НА ВТОРАТА ЧАСТ!
46′
Стефан Баджи е сменен от Елвис Ману.
45′

45′
КРАЙ НА ПЪРВОТО ПОЛУВРЕМЕ! ШАМПИОНИТЕ ВОДЯТ С 1:0!
44′
Десподов се измъкна всред двама, откри Анисе, той стреля, само че право в лявата греда!
39′
ГОЛ ЗА ЛУДОГОРЕЦ! Клаудио Кешеру извърши от точката на дузпата, без никакъв късмет за Аргилашки - 1:0 за разградчани!
 Снимка 510570
Източник:
37′
Дузпа за Лудогорец! Чибота нахлу в наказателното поле и стреля, съгласно рефера Николай Йорданов топката е срещнала ръката на Викор Генев! При ситуацията играчът на Ботев се завъртя с тил, а топката срещна дясната му ръка, която обаче бе компактно прибрана и не влияеше на играта. Реферът бе от отлична забележима позиция, с цел да реши обстановката, която обаче е много противоречива.
33′
Гостите добиват от ден на ден убеденост да поглеждат към вратата, защитавана от Пламен Илиев. От своя страна, първенците очевидно стартират да се изнервят от головата си неудача до този миг.
30′
Баджи също е украсен в жълто.
28′
Тонев се спречка с Чибота и получи жълт картон.
24′
Оливие Жак Ем Вердон пусна към Кешеру, който от дъгата пред наказателното поле стреля, само че прекомерно, прекомерно неопределено, високо над вратата.
22′
Работов спря солова акция на Доминик Янков в наказателното поле, спасявайки отбора си от много сериозна заплаха.
18′
Аргилашки! Доминик Янков се освободи сред няколко бранителя на гостите, нахлу в наказателното поле и стреля, само че вратарят на пловдивчани мазета.
17′
Опасност за Лудогорец! Чибота засече топката пред наказателното поле и стреля мощно, само че неопределено.
13′
Центриране на Десподов от корнер, Терзиев отклони с глава, само че прекомерно неопределено.
11′
Гостите мъчно съумяват да си подадат повече от 3 точни паса.
7′
Тотална доминация на домакините, ще удържат ли младоците от Ботев на натиска?
6′
Центриране на Десподов от фаул, само че " канарчетата " избиха топката от наказателното поле.
1′

1′
НАЧАЛО НА МАЧА НА " ХЮВЕФАРМА АРЕНА "!
1′
Гостите излизат в нетрадиционен вишнев цвят на екипите си. Фланелките са без имена, поради седемте юноши, включени в състава в последния миг.
Състав 23 Пламен Илиев 33 Георги Аргилашки 4 Неусиано Гусмао 14 Мите Цикарски 5 Георги ТерзиевC 4 Виктор ГеневC 11 Кирил Десподов 25 Станислав Работов 12 Анисе Адрианантенаина 79 Атанас Чернев 13 Мавис Чибота 20 Димитър Пройчев 24 Оливие Жак Ем Вердон 10 Славчо Шоколаров 25 Стефан Баджи 18 Георги Трифонов 28 Клаудиу Кешеру 11 Кристиан Добрев 64 Доминик Янков 23 Димитър Тонев 82 Иван Йорданов 27 Иван Василев Треньор Станислав Генчев Стефан Стоянов Резерви 27 Владислав Стоянов 1 Янко Георгиев 10 Елвис Кофи Виафе Ману 24 Мартин Русев 18 Светослав Дяков 22 Петър Итов 21 Драгош Григоре 39 Венцислав Богданов 32 Жосуе Умберто Гонкалвеш Леал Де Са 77 Стефан Попов 37 Бернард Текпетей 17 Салиф Сисе 81 Димитър Митков
Лудогорец и Ботев (Пловдив) ще изиграят последния мач в България за 2020 година. Двата отбора се изправят един против различен в отсрочен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Срещата трябваше да се изиграе на 21 ноември, само че от БФС взеха решение да я отсрочат поради 10 инфектирани с ковид футболисти при разградчани.

Двубоят през днешния ден на " Хювефарма Арена " стартира в 14:00 часа.

В последния си мач " орлите " не съумяха да победят Арда (2:2), само че в този момент са окуражени да завършат годината с победа и да пернат на върха в класирането. Разградчани нямат загуба в шампионата от 14 мача насам.
 Кирил Десподов остава под въпрос за мача на Лудогорец с Ботев (Пд)

От лекарския щаб на " орлите " ще създадат всичко допустимо

В същото време Ботев (Пловдив) закъса съществено. " Канарчетата " не съумяха да завоюват последните си 5 мача, като в тях позволиха няколко тежки загуби и не съумяха да отбележат нито един гол.

Треньорът на " орлите " Станислав Генчев най-вероятно ще води тима за последно през днешния ден. Той залага на Пламен Илиев на вратата. Пред него в защита са Сисиньо, Жосуе, Недялков и Григоре.

В халфовата линия ще работят Дяков и Сантана. Изнесени напред са Дяков, Оливейра и Ману. На върха на нападението е Клаудио Кешеру.

Ботев има съществени проблеми преди мача. Контузени са Неделев, Перейра и Илиев, а осъдени са Филипов, Еспиноса и Педросо. Старовият състав е формиран най-вече от юноши на клуба, без опит в efbet Лига.