Меледже заменя Тасев.
45′
Играта е възобновена.
45+1′
Първото полувреме стартира много безгрижно, като и страстта от трибуните не беше на равнище, поради дребното почитатели.

С течение на дуела обаче и седалките започнаха да се запълват, и напрежението да се покачва. Акциите на символичните домакини зачестиха и бранителите на Ботев бяха принудени да проработят възнаграждението си.

Вместо обаче Лудогорец да излезе напред в резултата, това направи противникът му. В 16-ата минута, след отлично осъществяване на свободен удар, Тодор Неделев даде задатък на състава си, пред невярващия взор на Георги Дерменджиев.

До почивката всички дейности, офанзиви, напрегнати моменти бяха пред вратата на Ботев.

В цели 3 обособени случая " орлите " нацелваха гредите зад Даниел Кайзер, само че кълбото по този начин и не пожела да премине голлинията.

Малко преди почивката на терена прехвърчаха и известни искри сред част от звездите на " зелените " и " канарчетата ", само че реферът Тодоров реши да не бърка в джобчето си и да не предизвестява публично футболистите на двете единайсеторки.

Авансът на пловдивчани се резервира, въпреки и с огромна доза шанс, до края на първите 45 минути.
45′
Почивка.
44′
Трета греда!!!

Абел Анисе стреля мощно, само че кълбото по този начин и не пожела да попадне в задачата.
40′
Неделев си изпуска нервите и фаулира съперников играч.

Картон не е показан.
35′
Вече двайсетина минути след гола на символичните посетители, събитията се организират главно в половината на Ботев (Пловдив).

Атаките на " зелените " са непрекъснати, само че не реализират крайния си издирван резултат.
33′
Стадионът лека-полека стартира да се цялостни.

Предимно почитатели на Ботев (Пловдив) идват на оборудването.
30′
Втора ГРЕДА за Лудогорец, единствено в границите на една минута!

Страховит изстрел на Вандерсон и избавяне на Кайзер.
29′
Марселиньо стреля от свободен удар!

Топката се отбива в гредата, след което среща и тялото на вратаря на Ботев (Пловдив).

Гол няма.
27′
Мисиджан пада в наказателното поле!

Тодоров преценя, че дузпа не би следвало да бъде отсъждана.

Холандецът е гневен от това решение на арбитъра.
25′
Жълт картон за Клаудиу Кешеру.
24′
Пореден късмет за Фернандо Виана да сътвори нещо забавно в половината на Лудогорец.

Не му се получава обаче.

Изражението на Киров става все по-сериозно.
20′
Лудогорец пробва бързо да се върне в мача.

Акциите през Марселиньо и Кешеру обаче не реализират упования резултат.
16′
ГОООООООООООООООООООООООООЛ!!!

0:1!

Ботев (Пловдив) излиза напред в резултата.

Попадение на Тодор Неделев от свободен удар!!!
15′
Остро влизане на Светослав Дяков в краката на Лазар Марин.

Националът претендира, че фаул няма, само че Станислав Тодоров е неотстъпчив в решението си.

Повторенията демонстрират, че разпоредбите фактически са нарушени.
14′
Далечен изстрел на Фернандо Виана.

Топката минава настрана от задачата.

Николай Киров не наподобява удовлетворен от случилото се...
12′
Жълт картон за Пламен Димов.
11′
Първи прецизен изстрел в една от двете порти.

Негов създател е Лазар Марин.

Гол не пада, резултатът остава неизменен.

10′
Разиграванията Марселиньо - Анисе са многочислени, само че за момента не носят нищо изключително на Лудогорец.

Множество пасове в средата на терена за " орлите ", които досега преобладават в срещата.
7′
Засада на Вандерсон.

Футболистът на Лудогорец стреля, само че не съумя да порази задачата, а и флагът на един от страничните съдии е вдигнат високо.
5′
Редица спортсменски прояви на терена.

Спокойствието и неналичието на напрежение несъмнено са налични.
4′
Няколко следващи нарушавания в средата на терена.

Не изключително взривно начало на конфликта.
4′
Феновете по трибуните надалеч не са толкоз, колкото се очакваше авансово.

По-скоро едва посетен дуел през днешния ден, поради обстоятелството, че въпреки всичко се играе за отличие.
3′
Важно конкретизиране:

Ако в границите на постоянните 90 минути победител не бъде излъчен, ще бъдат изпълнявани дузпи, а няма да се играят продължения.
1′
Първи съдийски сигнал!
Състав 1. Хорхе Броун 1. Даниел Кайзер 32. Игор Пластун 70. Пламен Димов 30. Козмин Моци 4. Виктор Генев 18. Светослав Дяков 2. Цветомир Панов 88. Вандерсон 24. Лазар Марин 12. Абел Анисе 10. Серкан Юсеин 93. Върджил Мисиджан 17. Лъчезар Балтанов 6. Натанаел 7. Фелипе Бризола 4. Сисиньо 8. Тодор Неделев 28. Клаудиу Кешеру 9. Фернандо Виана 84. Марселиньо 11. Тони Тасев Треньор Георги Дерменджиев Николай Киров Резерви 33. Ренан дос Сантос 99. Иван Чворович 55. Георги Терзиев 25. Крум Стоянов 8. Лукас Саша 18. Радослав Терзиев 10. Густаво Кампаняро 26. Радослав Апостолов 44. Яцек Горалски 6. Алваро Юлиано 11. Жуниор Кишада 14. Меледже Омнебес 37. Жоао Пауло Араужо 11. Кристиан Добрев
Лудогорец и Ботев още веднъж ще спорят за трофей, откакто доскоро повече от два месеца " канарчетата " победиха в дуела за Купата на България след победа с 2:1.

Днес двата тима ще играят на стадион " Лазур " в Бургас, пробвайки се да приберат и Суперкупата на България.

От разградчани оповестиха, че ще създадат много корекции в състава поради идните мачове с Верея за състезание и Судува в плеойфа за влизане в групите на Лига Европа.

Аут от групата за мача е Джонатан Кафу, който през днешния ден мина медицински прегледи в Бордо, а за правата на футболиста " орлите " се чака да получат над 7 000 000 евро.

В Ботев пък към този момент не могат да разчитат на досегашния си изпълнител Омар Косоко, който преди дни подписа с Ал Фуджайра от ОАЕ.

Добрата вест за Николай Киров е завръщането в групата на Тодор Неделев, който лекуваше травма, извадила го за реванша с Маритимо в Лига Европа преди седмица. Битката на " Лазур " стартира в 20:00 часа.