Лудогорец 0 : 0 АЕК Ларнака 42′ Очакван жълт картон

Лудогорец - АЕК 0:0, Ренан спасява орлите от сигурен гол

АЕК Ларнака
 42′
Очакван жълт картон за Светослав Дяков.
40′
КЕШЕРУ! Полувремето нямаше по какъв начин да не мине и без един от фирмените пропуски на Клаудиу Кешеру. Румънецът се възползва от технична композиция сред Вандерсон и Сисиньо, която приключи с центриране по въздух. Нападателят на " орлите " изигра обстановката без подготовка, само че ударът му не откри очертанията на вратата.
38′
ГАРСИЯ!! Въпреки случилото се на арената в Разград, " зелените " по този начин и не си взеха поука от положителните заучени обстановки на противника. Още една такава отново затрудни оптимално лудогорци, защото Гарсия бе открит на стрелкова позиция и насочи към долния десен ъгъл. Ренан обаче беше на мястото си и фантастично блокира с една ръка.
32′
Далечен изстрел на Густаво Кампаняро, който за жал не заплашва по никакъв метод Тоньо.
29′
Селекцията на Антони Здравков продължи да работи много нестабилно в защита. В 29-ата минута " орлите " по този начин и не схванаха заучено състояние на кипърците, което се размина без гол, единствено поради слабото финално отиграване на Акоран Рейес.
24′
ЛУКОКИ! Това, че " орлите " заиграха надалеч по-уверено се видя и при офанзивата от 24-ата минута. Натанаел най-накрая сътвори един от обичайните си пробиви по фланга, след което центрира остро за спускащия се към топката Лукоки. Африканецът закъсня със стотни от секундата и пропусна да накаже вратаря на АЕК.
18′
Жълт картон за нервния Натанаел , който ще пропусне идващия мач с Байер (Леверкузен).
15′
МАРСЕЛИНЬО!! Дори и моментното преимущество да беше в краката на кипърците, Лудогорец можеше да улучи своя миг в 15-ата минута. Клаудиу Кешеру комбинира ловко с Марселиньо, извеждайки бразилеца самичък против Тоньо. Плеймейкърът с №84 разочарова всички по трибуните, откакто анемично прати своята пукотевица в навън.
13′
ТРИЧКОВСКИ! Положението за Лудогорец можеше внезапно да се утежни в 12-ата минута, когато звездата на гостите Иван Тричковски беше доста покрай попадението. Македонецът извърши по забавен метод един фаул, изпращайки коженото кълбо по земя в далечния ъгъл. Ренан " замръзна ", само че за негова наслада изстрелът мина на сантиметри от лявата му греда.
6′
ЛОШО! АЕК (Ларнака) продължи с експанзията си в нападателен проект и в шестата минута африканецът Асубре остана самичък против вратаря на разградчани. Този път обаче Ренан беше надалеч по-състоятелен и с основна интервенция избави " зелените " от гол.
3′
КАКВО ПРАВИ РЕНАН! Важността на този мач като че ли повлия отрицателно на лудогорци, които можеха да позволен голяма неточност още във втората минута. Върната топка към Ренан накара бразилския вратар да финтира хазартно Апостолос Яну. Макар и сполучливи, дейностите му се увенчаха с неуспех, откакто момент по-късно той изпрати коженото кълбо към Акоран. За наслада на всички, испанецът не съумя да насочи удара си към опразнената врата.
2′
Спортно-техническият щаб на АЕК (Ларнака) имаше проблеми още преди първия съдийски сигнал на норвежкия сигнал. Македонският национал Даниел Мойсов се контузи на загрявката, което накара треньорът на гостите - Андони Ираола да направи незабавни корекции в своя състав. Така в отбора се появи испанецът Давид Катала , който даже постави капитанската лента.
1′
НАЧАЛО НА ВАЖНИЯ МАЧ!
Състав 33. Ренан 25. Тоньо Рамирес 3. Антон Недялков 2. Игор Силва 4. Сисиньо 6. Давид Катала 6. Натанаел 8. Акоран Барера Рейес 10. Густаво Кампаняро 12. Иван Тричковски – капитан 18. Светослав Дяков – капитан 13. Хевел 28. Клаудиу Кешеру 15. Факундо Гарсия 30. Козмин Моци 18. Микел Гонзалес 84. Марселиньо 19. Томас Йоану 88. Вандерсон 21. Жан Люк Асубре 92. Джоди Лукоку 99. Апостолос Яну Треньор Антони Здравков Андони Ираола Резерви 1 Хорхе Броун 1. Андреас Христодоулу 5. Георги Терзиев 4. Жоан Труйос Маскаро 8. Лукас Саша 7. Хорхе Ларена 37. Жоао Пауло 11. Тете 44. Яцек Горалски 23. Флориан Таулемесе 70. Якуб Шверчок 31. Константинос Константину 90. Рафаел Форстър
Лудогорец е изправен пред следващото си тестване в Лига Европа. Тази вечер " орлите " домакинстват на кипърския АЕК (Ларнака), като единствено победа ще запази минималните шансове на разградчани за едно от първите две места в група " А ".

Причината е, че досега българският отличник има едвам точка в своя актив, която бе реализирана при гостуването на същия отбор преди две седмици.

Лудогорец взима бразилския бранител Яго Амарал Бордучи
Лудогорец взима бразилски бранител

" Той към този момент знае, че ще бъде притеглен от български клуб "

Треньорът на Лудогорец Антони Здравков няма кадрови проблеми и ще пусне всичко най-хубаво, с което разполага, макар че в неделя му следва тежък тест в Първа лига - домакинство на Берое. Играта на нашия отбор значително ще зависи от творчеството на Марселиньо, головата успеваемост на Клаудиу Кешеру и сработката в защита сред Козмин Моци и Антон Недялков.

Бразилският плеймейкър пък ще би трябвало много да внимава, защото е с насъбрани жълти картони и при нов подобен ще пропусне гостуването на Байер (Леверкузен).

Светослав Дяков: АЕК е първокласен отбор, само че ние сме по-добри

" Чакаме с неспокойствие сходни срещи "

Самочувствието на АЕК (Ларнака) не е от най-високото, откакто през уикенда селекцията на Андони Ираола загуби минимално конфликта с АЕЛ (Лимасол). Кипърците са устремени към постигането на първа победа като посетител в групите на Лига Европа. Островитяните нямат необикновен проблем с избора си на футболисти, като единствено двама от тях са под въпрос - Антониадес и Касес.

Другото, за което отборите ще играят, е и пари. Победа в груповата фаза на Лига Европа е оценена на 570 хиляди евро, а равенството е 190 хиляди евро.

Главен арбитър на срещата е Оле Хобер Нилсен от Норвегия, с помощници Ким Хаглунд и Магнус Лундберг. Допълнителни помощник арбитри пък ще бъдат Торе Хансен и Еспен Ескаш.

Антони Здравков: Лудогорец няма огромна опция да излезе от групата си в Лига Европа