Лос Анджелис Лейкърс спечели трети пореден мач с продължение, след

...

Лейкърс с трета поредна победа след продължение

Лос Анджелис Лейкърс завоюва трети следващ мач с продължение, откакто се наложи вкъщи със 114:113 против Оклахома Сити Тъндър.

" Езерняците ", които за втори следващ път бяха без Антъни Дейвис, който има контузия в ахилеса, се избавиха от загуба в постоянното време с тройка на ЛеБрон Джеймс за 105:105 19.5 секунди преди края.

В добавените пет минути Джеймс не вкара нови точки, само че се отличи с някои основни изяви в отбрана. Четири от деветте точки за домакините в добавените пет минути пък вкара Денис Шрьодер.

the BEST PLAYS from the three-straight OVERTIME WINS!
— NBA (@NBA) Най-резултатен за спечелилите в мача бе Джеймс с 25 точки. Монтрезъл Харел добави още 20, а Шрьодер приключи срещата с 19 за 20-ия триумф на първенците от началото на сезона.

За Оклахома центърът Ал Хорфорд осъществя 25 точки, до момента в който с 24 приключи Кенрич Уилямс. Гостите, които бяха без контузените си гардове Шай Гилджъс-Алекзандър и Джордж Хил, имаха 20 точки задатък при започване на втората четвърт, само че не съумяха да го задържат.