Лос Анджелис Лейкърс сложи край на победната серия на Хюстън

...

Лейкърс спря Хюстън, Чикаго продължи победната серия

Лос Анджелис Лейкърс постави завършек на победната серия на Хюстън след триумф със 122:116 в мач от шампионата на НБА.

Хюстън бе в поредност от 14 победи и е тимът с най-хубав баланс в Асоциацията с общо 25 победи и едвам 5 загуби, само че серията на отбора бе спряна, макар изумителните 51 точки на Джеймс Хардън. Поражението е първо за Хюстън от 14 ноември насам, а триумфът на Лейкърс прекъсна серия на отбора от три следващи загуби.

Двубоят бе равносилен, само че 4 минути преди края Лейкърс влезе в серия от 10 следващи точки, до момента в който играчите на Хюстън пропуснаха седем следващи изстрела към коша.

Новобранецът Кайл Кузма вкара рекордните в кариерата си 38 точки, в това число седем тройки за триумфа на Лейкърс.

За Хюстън Хардън бе на топниво с 51 точки, само че слаб мач направи Крис Пол, който приключи с едвам 8 точки, а при започване на последната четвърт напусна игрището с травма.

Маями надигра водача на Изток Бостън с 90:89. Кели Олиник вкара рекордните в кариерата си 32 точки при завръщането си в Бостън, само че този път с екипа на Маями.

Олиник получи аплодисменти от почитателите на Бостън, само че това не му попречи да поведе Маями към успеха.

Кайри Ървинг бе най-резултане за Бостън с 33 точки, само че пропусна да вкара панер със сирената и Селтикс позволи осма загуба за сезона.

Голдън Стейт записва десета поредна победа след триумф над Мемфис с 97:84.

Клей Томпсън вкара 27 от общо 29-те си точки през първото полувреме, а Кевин Дюрант добави 22 точки и 8 битки за успеха на първенците.

Марк Гасол се отличи за Мемфис с 21 точки, 9 битки и 5 асистенции.

Чикаго също продължи победната си серия, записвайки седми следващ триумф след 112:94 над Орландо.

Дензъл Валънтайн приключи с "дабъл-дабъл " - 16 точки и 10 битки, а Никола Миротич стори същото с 15 точки и 10 битки за "биковете "./БТА