Лос Анджелис Лейкърс победи със 109:108 като гост Мемфис в

...

Лейкърс победи Мемфис, Джеймс завърши с 30 точки

Лос Анджелис Лейкърс победи със 109:108 като посетител Мемфис в дуел от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация. Това е седми следващ триумф за Лейкърс, Леброн Джеймс приключи с 30 точки за спечелилите, а Антъни Дейвис добави още 22.

Звездата Джеймс даде задатък за гостите с точния си шут 1.30 минути преди финалната сирена, а тимът на Гризлис пропусна да реши срещата в своя изгода, откакто имаше последната офанзива 1.3 секунди преди края.

Новобранецът Джей Морант се отличи с 26 точки за Мемфис, а съотборникът му Джей Кроудър вкара 21 точки.

Янис Антетокунпо приключи с 28 точки и 10 битки при своя 16-ти следващ "дабъл-дабъл " за успеха на Милуоки със 104:90 вкъщи над Детройт. Това е седми следващ триумф в Лигата в интерес на Бъкс, а Уесли Матюс добави още 13 точки в интерес на спечелилите.

Дерик Роуз осъществя 20 точки за Детройт. Пистънс игра без звездата си Блейк Грифин.

Антетокунпо е първият баскетболист в НБА с 16 следващи мача с най-малко 10 точки и 10 битки след Моузес Малоун от Хюстън през 1981 година.

Филаделфия победи с безапелационното 113:86 вкъщи против Маями. Джош Ричардсън означи 32 точки, а домакините водеха през цялото време до края на срещата.

Джоуъл Ембид добави още 23 точки и 11 битки за четвъртия следващ триумф в интерес на Филаделфия.

Тайлър Хироу се отличи с 20 точки за състава на Хийт, а съотборникът му Джими Бътлър вкара единствено 11 точки.

Финикс победи мъчно със 100:98 вкъщи Минесота. Девин Букър приключи с 35 точки, 12 битки и 9 асистенции. Кели Оубър младши добави още 25 точки и 10 овладени под кошовете топки за Сънс. Домакините прекъснаха серията си от три поредни провали.

Карл-Антъни Таунс направи 31 точки и хвана 17 битки за Уулвс. Гостуващият отбор има четири загуби от последните си пет дуела в НБА./БТА