Лос Анджелис Клипърс се наложи със 116:103 точки като гост

...

ЛА Клипърс наказа Портланд за трети пореден път през сезона

Лос Анджелис Клипърс се наложи със 116:103 точки като посетител над Портланд Трейл Блейзърс в среща от постоянния сезон в НБА.

Пол Джордж изведе тима от Калифарния до триумфа с 27 точки, а съотборникът му Кауай Ленард добави още 24 пункта. Джеймс Хардън се отличи с 19 точки и 14 завършващи подавания в интерес на Лос Анджелис.

Домакините позволиха четвърто поредно проваляне в Лигата. Скот Хендерсън беше най-резултатен за Блейзърс с 18 точки. Клипърс победи този противник за трети следващ път през актуалната акция.

В класирането „ ножиците “ са четвърти на Запад с актив от 43 победи и 25 загуби, до момента в който Портланд е предпоследен, на 14-ото място, в същата конференция с баланс от 19 триумфа и 50 провали.