Калифорния наема пазачи, които да наблюдават други обекти на бизнесмена под I-10 след пожар на магистрала
ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — Повече от месец откакто тенденциозен пожар в складов двор повреди основна автомагистрала в Лос Анджелис, щатът нае охранители да внимават за пушек и други проблеми на три спомагателни обекта под междущатска автомагистрала 10, които бяха отдадени чартърен на същия фалирал предприемач.
Журналисти от Associated Press посетиха парцелите и видяха доста дървени палети и други рискови и запалими материали като това, което подхрани пъкъла на 11 ноември под автомагистралата, която се употребява от 300 000 транспортни средства на ден. Плъхове се носеха под коли, камиони и фургони в разнообразни положения на ремонт, до момента в който електрическите кабели се виеха по земята.
Държавата е наела подизпълнители на службите за сигурност, до момента в който се бори да изгони Ахмад Антъни Ноуейд и десетки наематели, пренаемащи посредством него в нарушаване на неговите контракти с Министерството на превоза на Калифорния (или Caltrans), съгласно правосъдните регистри.
Те би трябвало да се върнат в съда този месец.
Прочетете целия текст »




