Лос Анджелис — Питър Арнет, репортерът, носител на награда Пулицър“,

...
Лос Анджелис — Питър Арнет, репортерът, носител на награда Пулицър“,
Коментари Харесай

Питър Арнет, военен кореспондент, носител на наградата „Пулицър“, почина на 91

Лос Анджелис — Питър Арнет, репортерът, притежател на премия „ Пулицър “, който прекара десетилетия заобикаляйки патрони и бомби, с цел да придвижи на света разказите на очевидци за войната от оризовите полета на Виетнам до пустините на Ирак, умря. Той беше на 91.

Арнет, който завоюва премията " Пулицър " за интернационалните репортажи през 1966 година за отразяването си на войната във Виетнам за Асошиейтед прес, умря в сряда в Нюпорт Бийч и беше заобиколен от другари и семейство, сподели синът му Андрю Арнет. Той страдаше от рак на простатата.

„ Питър Арнет беше един от най-великите военни репортери на своето потомство – смел, смел и хубав публицист и повествовател. Неговите репортажи в щемпел и пред камера ще останат завещание за амбициозни публицисти и историци за генерации напред “, сподели Едит Ледерер, която беше боен сътрудник на AP във Виетнам през 1972-73 година и в този момент е основен сътрудник на AP в Обединените народи.

Като сътрудник на телеграфни служби, Арнет беш...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР