ЛОНДОН (АП) — В света на дипломатическите грешки можеше да

...
ЛОНДОН (АП) — В света на дипломатическите грешки можеше да
Коментари Харесай

Напук на протокола, Тръмп предава подробности от частен разговор с крал Чарлз III

ЛОНДОН (АП) — В света на дипломатическите неточности можеше да бъде доста по-лошо.

На държавната вечеря във вторник в чест на крал Чарлз III и кралица Камила президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп сподели, че по време на частна среща по-рано денем английският монарх се е съгласил с него, че на Иран в никакъв случай не би трябвало да бъде разрешено да има нуклеарна стратегия оръжия.

„ В момента правим дребна работа в Близкия изток … и се оправяме доста добре “, сподели Тръмп на публиката. „ Ние победихме военно този съответен съперник и в никакъв случай няма да допуснем този съперник – Чарлз е склонен с мен, даже повече от мен – в никакъв случай няма да позволим на този съперник да има нуклеарно оръжие. “

Въпреки че доста британци биха се съгласили с мнението на президента, коментарът провокира леко разстройване измежду специалистите в Обединеното кралство.

Във Англия, разбирате ли, това просто не е направено.

По спогодба хората не би трябвало да предават частни диалози с монарха. Това е частично тъй като краля...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР