ЛОНДОН (АП) — Арсенал достигна четвъртфиналите на Шампионската лига за

...

Арсенал победи Порто с дузпи, за да стигне до четвъртфиналите на Шампионската лига

ЛОНДОН (АП) — Арсенал доближи четвъртфиналите на Шампионската лига за първи път от 2010 година, откакто победи Порто с 4-2 при дузпи във вторник, поставяйки завършек на поредност от седем елиминации на осминафиналите.

Дейвид Рая избави удара от точката на Галено, с цел да подпечата успеха за Арсенал, който беше спечелил мача с 1-0, с цел да изравни общия резултат на 1-1.

Уендъл също пропусна дузпата си за Порто, като уцели гредата с втория опит на тима си на стадион Емирейтс.

Арсенал изоставаше с 1-0 от първия мач в Португалия — когато Галено вкара победния гол надълбоко добавеното време, само че изравни след гол на Леандро Тросар в 41-ата минута. Никоя страна не можа да откри нов гол макар продълженията, защото дисциплинираната тактичност на Порто в отбрана значително държеше Арсенал на разстояние.

Арсенал беше отстранен на този стадий седем следващи години под управлението на Арсен Венгер сред 2011-17 година, последният път лондонският клуб взе участие в конкуренцията. ___