Локомотив завърши с победа 2023 година и се справи с

...

Локо Пловдив завърши годината с победа - срази Пирин с 3:0

Локомотив приключи с победа 2023 година и се оправи с Пирин вкъщи с 3:0 в среща от 20-ия кръг в елита. Всички голове паднаха през втората част, като първо Алфа Конте откри в 51-та минута, Бабакар Дион в 54-та удвои, а Георги Минчев 63-та минута от дузпа направи резултата типичен. В 74-та минута Аймен Суда изпусна дузпа за Пирин.

В началото на дуела Джовани стреля, само че над вратата.

В 7-та минута и Минчев насочи изстрел, само че и той беше неакуратен.

Последва нов неакуратен удар на Джовани.

В 14-та минута Бенгюзов изведе отлично Юго Комано, който излезе самичък против Хоркаш, само че ударът му беше избавен от вратаря на Локо.

В 23-та минута Дион стреля, само че Ковальов мазета в корнер.

В 36-та минута Александър Дюлгеров стреля, а Хоркаш мазета, само че имаше засада при тази обстановка.

Три по-късно Алфа Конте стреля, само че Ковальов мазета.

Последва неакуратен удар на Минчев с глава.

В началото на втората част Джовани насочи удар, само че той беше неакуратен.

Пирин отговори с неакуратен изстрел на Иван Тасев.

В 51-та минута Ефе Али центрира в наказателното поле, а Алфа Конте направи странична ножица и откри резултата - 1:0.

Локо удари повторно в 56-та минута, когато Бабакар Дион направи страховит пробив и с прекрасен удар в пеналта не остави шансове на Ковальов за 2:0.

Локо можеше да вкара и трети гол, само че изстрел на Димитър Илиев срещна напречната греда, съобщи.

В 64-та минута Мартин Бачев фаулира в пеналта Георги Минчев и Локо получи дузпа. Зад топката застана Минчев, който не сгреши и направи резултата типичен - 3:0.

В 69-та минута Аймен Суда беше изведен добре и стреля, само че Хоркаш мазета в корнер.

В 72-та минута Станислав Костов стреля, само че Хоркаш без проблем избави.

В 74-та минута Иван Тасев беше фаулиран в пеналта от Ефе Али и беше отсъдена дузпа за Пирин. Зад топката застана някогашният състезател на Локо Аймен Суда, чийто удар беше избит в корнер от Динко Хоркаш.

С успеха Локо събра 38 точки и ще зимува на 4-то място, а Пирин приключи годината на 14-то място с 16 точки.

За Локомотив това беше финален мач за 2023-та година. Тимът ще изиграе идващия мач през февруари против Арда като посетител.

Локомотив: Динко Хоркаш, Oливие Камдем (Кристиян Пешов 84 мин.), Мартин Паскалев (Тодор Павлов 84 мин.), Ефе Али, Ангел Лясков, Бабакар Дион (Петър Андреев 77 мин.), Евандро (Ивайло Иванов 77 мин.), Джовани, Димитър Илиев, Алфа Конте (Христо Иванов 84 мин.), Георги Минчев

Пирин: Максим Ковальов, Христо Попадийн, Александър Дюлгеров, Мартин Бачев, Георги Върбанов, Аюб Абу (Владимир Медвед 62 мин.), Венцислав Бенгюзов (Дмитро Семенив 68 мин.), Иван Тасев (Любомир Тодоров 82 мин.), Аймен Суда, Борис Тютюков (Станислав Костов 62 мин.), Юго Комано (Данаиил Кондраков 82 мин.)
Източник: glasnews.bg