Локомотив започна с победа новия сезон в efbet Лига. Смърфовете

...

Локо стартира новия сезон с победа и сложи край на черна серия

Локомотив стартира с победа новия сезон в efbet Лига. " Смърфовете " победиха с 2:1 Пирин след поврат. Костов откри за гостите в 10-та минута, само че след попадения на Боруков в 42-та минута и на Карагарен в 61-та минута отборът стигна до цялостен поврат и постави завършек на серията си без победа в формален мач от април.

Срещата беше изгледана от Димитър Бербатов, който през вчерашния ден беше и на Ботев - Хебър. Бербо е младеж на Пирин и доста добър другар с треньорския щаб на Локомотив - Томаш, Мирчев и Кючуков.

Локомотив беше без много играчи - последните нови попълнения Луан и Силва не играха, навън бяха и Марсел, Каракашев и Томашевич.

В 10-та минута Станислав Косотв беше изведен добре в наказателното поле от Юлиян Попев и осъществя останал самичък против Пиргов. Голът беше анулиран поради засада, а по-късно той беше прегледан с ВАР много дълго време преди да бъде приет и Пирин поведе 0:1.

В 22-та минута удар на Димитър Илиев беше избавен от Янко Георгиев.

В 33-та минута Такахаши стреля от отдалеченост, само че Пиргов внимаваше и улови.

Последва неакуратен удар на Боруков в 38-та минута.

В 42-та минута страховит пробив на Карагарен приключи с подаване към Боруков, който от няколко метра нямаше проблеми да осъществя във вратата на Пирин и Локомотив изравни резултата - 1:1.

В 56-та минута Зебли стреля от отдалеченост, само че над вратата.

В 61-та минута Локомотив направи цялостен поврат, Петър Витанов изведе отлично самичък Карагарен, който самичък против Янко Георгиев го трансферира технично и осъществя за 2:1.

В 68-та минута Петър Витанов можеше да асистира за повторно, откакто откри добре Димитър Илиев на границата на наказателното поле, само че ударът на капитана на Локомотив мина около вратата.

Така Локомотив започва с победа новия сезони и постави завършек на каръка без победа. Тимът нямаше триумф в публична среща от началото на април.

Следващият петък Локомотив ще гостува на първенеца Лудогорец.

Локомотив: Илко Пиргов, Мартин Паскалев, Райън Бидунга, Милош Петрович, Александър Василев, Петър Витанов (Тодор Павлов 90 + 1 мин.), Пиер Зебли, Бабакар Дион (Ивайло Димитров 76 мин.), Бирсент Карагарен (Христо Иванов 44 мин.), Димитър Илиев, Преслав Боруков

Пирин: Янко Георгиев, Александър Дюлгеров, Андрей Йорданов, Казуки Такашима, Красимир Станоев, Николай Бодуров, Петър Занев, Славчо Шоколаров (Венцислав Бенгюзов 57 мин.), Юлиян Попев (Даниел Иванов 89 мин.), Китан Василев (Юки Айзо 65 мин.), Станислав Костов (Преслав Йорданов 65 мин.)

Източник: trafficnews.bg