Локомотив загуби с 5:1 гостуването си на Арда в Кърджали

...

Локомотив изигра ужасен мач в Кърджали и загуби с 1:5

Локомотив загуби с 5:1 гостуването си на Арда в Кърджали и понижи фрапантно възможностите си за влизане в първата шестица. Умарбаев откри за Локомотив, само че след попадения на Георгиев, Йорданов, Ганев, Тилев и Ковачев Арда разгроми пловдивчани. Локо беше с човек по-малко, откакто Бидунга беше изпъден в 58-та минута.

Тимът на Локомотив Пловдив поведе в резултата още в третата минута. Бидунга извърши тъч, а Петко Ганев и Алекс Петков не отиграха топката добре с глава и изведоха Парвиз Умарбаев самичък против Мартин Луков. Полузащитникът на ``смърфовете`` трансферира елегантно някогашния вратар на ``черно-белите`` - 1:0.

В 13-ата минута Преслав Боруков си освободи пространство в наказателното поле и насочи удар, който обаче срещна напречната греда.

В 17-ата минута Александър Георгиев насочи рисково центриране, което се трансформира в удар, като топката мина на сантиметри от лявата греда на Рейдър.

В 24-ата минута Александър Василев насочи изстрел от дъгата на наказателното поле, който беше блокиран.

Арда изравни резултата в 25-ата минута. Светослав Ковачев бе открит в наказателото поле, освободи си място за изстрел и стреля от дребен ъгъл, като Лукас Рейдър мазета неубедително. Топката отиде на волето на Александър Георгиев, който я прати тъкмо под гредата с превъзходен изстрел - 1:1.

Тимът на Арда поведе в 29-ата минута. Александър Георгиев центрира топката в наказателното поле, а там Тонислав Йорданов я засече с глава от близка отдалеченост, като не остави шансове на Рейдър - 2:1.

Арда означи и трети гол във вратата на ``черно-белите`` в 33-ата минута. След безредие в наказателното поле при осъществяване от ъглов удар на Алекс Петков отклони към Петко Ганев, който вкара на празна врата от към 2 метра - 3:1.

Парвиз Умарбаев получи топката в наказателното поле в 37-ата минута, а по-късно насочи удар, който обаче мина настрана от вратата на домакините.

Мартин Луков се отличи с блестяща интервенция при удар на Карагарен в 51-ата минута.

В 58-ата минута Локомотив Пловдив остана с човек по-малко. Райън Бидунга влезе жестоко в краката на Александър Георгиев. Първоначално той получи жълт картон, само че след преразглеждане с ВАР Станислав Тодоров го изгони.

Малко по-късно Светослав Ковачев се озова самичък против Лукас Рейдър, само че не съумя да насочи прецизен удар.

В 65-ата минута домакините получиха отличен късмет след ново недоразумение в отбраната на пловдивчани. Ковачев и Йорданов разиграха добре, а по-късно изведоха Тилев самичък против вратаря на Локомотив, само че Рейдър избави.

В 66-ата минута Арда означи и четвърти гол. Александър Георгиев стреля мощно от дребен ъгъл, а Рейдър мазета нерешително. Светослав Ковачев лиши топката и я подаде към Иван Тилев, който нямаше по какъв начин да сбърка - 4:1.

В 89-ата минута Иван Коконов насочи рисков отдалечен удар, само че Рейдър внимаваше и мазета в корнер.

Една минута по-късно Арда вкара и пети гол във вратата на Локомотив. Георги Атанасов центрира към Светослав Ковачев, който овладя на гърди и отблизо разстояние не остави шансове на Рейдър - 5:1.

Два кръга преди края на постоянния сезон Локомотив е с 31 точки на седмото място, а Арда е на 9-то място с 28 точки.

Следващият мач на Локомотив е на 3 април - посещение на ЦСКА 1948.

Арда: Мартин Луков, Милен Желев, Петко Ганев, Алекс Петков, Давид Кики, Христо Иванов, Лъчезар Котев, Светослав Ковачев, Александър Георгиев, Иван Тилев, Тонислав Йорданов

Локомотив: Лукас Рейдър, Йосип Томашевич, Милош Петрович, Райън Бидунга, Мартин Паскалев, Емил Янчев, Парвиз Умарбаев, Александър Василев, Бирсент Карагарен, Димитър Илиев, Преслав Боруков
Източник: trafficnews.bg