Локомотив Варна победи Добруджа с 32:24 (16:11) и спечели купата

...

Локомотив Варна спечели Купата в хандбала, изравни ЦСКА

Локомотив Варна победи Добруджа с 32:24 (16:11) и завоюва купата на България за мъже за четвърта поредна година. Това е десети трофей от шампионата в историята на "железничарите ", които се изравниха рекордьора ЦСКА.

Възпитаниците на Никола Карастоянов поеха контрола върху мача след серия от четири безответни гола, след която поведоха с 6:3. С положителни последни минути на полувремето локомотивци усилиха преднината си до 13:8 и резервираха задатъка от 5 гола до почивката.

На старта на втората част варненци, които са и първенци на България и водачи в шампионата, дръпнаха с 18:11 и дълго време успяваха да запазят задатък от 6-7 гола. Добруджа въпреки всичко съумя да понижи до 21:25 в 47-ата минута, само че за повече момчетата на Георги Андреев нямаха сили.

В основните моменти на второто полувреме мощни изяви имаше вратарят на локомотивци Михаил Пенев, а Бранимир Балчев и Тансер Юсню способстваха най-вече за резултатната игра на варненци. /БТА