Локомотив София спечели с 80:74 (27:20, 19:23, 19:21, 15:10) като

...

Локомотив Сф победи Академик Пд в женското баскетболно първенство

Локомотив София завоюва с 80:74 (27:20, 19:23, 19:21, 15:10) като посетител на Академик Пловдив в среща от 9-ия кръг на женското баскетболно състезание на България. Така столичанки към този момент са с баланс от пет победи и четири загуби, до момента в който пловдивският отбор остава с едвам един триумф и осем провали от началото на сезона.

Локомотив стартира по-концентрирано срещата в зала " Олимпиада " и след първите 10 минути имаше задатък от 27:20. Домакините обаче последователно покачиха равнището на играта си и завоюваха втората четвърт с 23:19, като по този метод се отдръпнаха на отмора единствено с 3 точки пасив - 43:46.

След паузата двата отбора продължиха да бъдат равностойни и след третата част разликата бе единствено точка в интерес на гостите - 65:64. Последната четвърт бе нискорезултатна, като доминираха грешките и в двата състава. Разликата се резервира и 57 секунди преди финалната сирена Локомотив имаше единствено 2 точки задатък - 76:74. Тогава обаче Ралица Кенарева пропусна от тройката за Академик, а до края Елеонора Петкова и Ванеса Кокалова бяха безгрешни от наказателната линия за гостите, с цел да донесат успеха на своя отбор - 80:74

Най-резултатна за успеха на столичния отбор бе Гергана Цекова с 18 точки, към които добави и 10 битки, а Ванеса Кокалова също направи " дабъл-дабъл " със 17 точки и 14 битки.

За Академик Анастасия Калева осъществя 22 точки.