Локомотив София се наложи над Ботев Враца с 2:0 в

...

Локомотив София се справи във визитата си на Ботев Враца

Локомотив София се наложи над Ботев Враца с 2:0 в мач от 16-ия кръг на Първа лига. Гонсало Кардосо и Антони Иванов бяха точни за спечелилите.

Първата по0опасна обстановка в срещата пристигна в 20-ата минута на стадион " Христо Ботев " във Враца. Мартин Христов засече с глава центриране от ъглов удар, само че стреля в напречната греда. Неговият съотборник Стефан Велев от своя страна стреля в лявата греда 7 минути по-късно.

" Железничарите " откриха резултата след половин час игра. След центриране от корнер в наказателното поле Гонсало Кардосо се разписа с глава.

След още половин час игра столичани удвоиха задатъка си в дуела. Бруно Франко проби по левия фланг и върна по земя в наказателното поле, където Антони Иванов нахлу на скорост и насочи вътрешен удар с десния си крайник за 2:0.

Локомотив София остава на 12-ата позиция в класирането с актив от 17 точки. Ботев Враца заема предпоследното 15-о място в подреждането с 10 точки.