„Локомотив“ (София) постигна важна победа с 1:0 над „Ботев“ (Враца)

...

10 от Ботев /Враца/ играха храбро, но загубиха с 0:1 гостуването си на Локомотив в София

„ Локомотив “ (София) реализира значима победа с 1:0 над „ Ботев “ (Враца) в мач от 28-ия кръг на efbet Лига.
Столичните “железничари” играха съвсем от самото начало по-добре от своя противник и имаха повече положения, само че във финалните минути позволиха напрежение пред личната си врата и можеха да изтърван успеха.
Единствения гол в дуела означи Селсо Рапосо в 33-ата минута, а малко по-късно Чавдар Ивайлов от „ Ботев “ бе изпъден с втори жълт картон.
В началните минути на срещата „ Локомотив “ (София) стартира по-активно, като още в 5-ата минута Симеон Славчев изведе добре Селсо Рапосо на чиста позиция. Ударът на португалеца се оказа слаб и Красимир Костов улови. В 8-ата минута Ненов шутира от отдалеченост за Ботев, само че в навън.
В 16-ата минута неточност на Милошев докара до това Виктор Василев да улови и да напредне с топката в крайници. Нападателят изчака включването на Ненов и му подаде надясно, само че изстрелът на капитана на врачани бе отразен от Любенов.
След минути, в които забавните положения липсваха, в 33-ата минута домакините съумяха да открият резултата. Димитър Митков овладя топката покрай аутлинията и подаде на Мики Орачев. Левият краен защитник центрира към наказателното поле, а там Селсо Рапосо засече от близка отдалеченост с глава и вкара за 1:0.
В 41-ата минута обстановката за врачани се усложни още повече. Чавдар Ивайлов посегна рисково към краката на Кацаров и получи втори жълт картон от основния арбитър, като остави Ботев с 10 души на терена. Веднага от последвалото центриране Пламен Крачунов насочи добър удар с глава, само че Краси Костов съумя да се намеси. 3 минути по-късно бомбен шут на Октавио още веднъж изпита рефлексите на вратаря на гостите.
Натискът на домакините продължи, само че второ попадение не падна. Така двата отбора се прибраха на почивката при резултат 1:0.
Второто полувреме стартира по този начин, както приключи първото - с напън на домакините. Въпреки непрестанните си офанзива, първото по-интересно състояние за втората част пристигна в 63-ата минута, когато Октавио стреля от придвижване отвън наказателното поле, само че още веднъж Костов бе на равнище и мазета.
В 73-ата минута Ненов застана да извършва директен свободен удар за „ Ботев “, като това бе една от редките благоприятни условия за гостите да основат напрежение пред вратата на Любенов. Ударът на капитана на врачани обаче мина високо над напречната греда.
В идващите минути „ Ботев “ повече търсеше гола и натискаше своя противник. В 83-ата минута Ненов центрира остро отляво, а резервата Браян Переа пропусна да вкара на сантиметри от голлинията.
След този триумф “железничарите” излизат навърха в класирането в разпределението на групите от 11 до 14 място. Тимът от “Надежда” е с актив от 28 точки, на 1 пред „ Пирин “ (Благоевград) и на 6 пред „ Ботев “ (Враца), който все още би трябвало да играе бараж, в случай че желае да остане в елита.

"Локомотив " (София) 1:0 "Ботев " (Враца)
1:0 Рапосо (33)

Стартови сформира:
"Локомотив ": 24. Александър Любенов, 13. Селсо Рапосо, 6. Пламен Крачунов, 5. Георгиос Катсикас, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев, 58. Октавио, 44. Божидар Кацаров, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93. Върджил Пинсон

"Ботев ": 76. Красимир Милошев, 5. Костадин Ничев, 18. Илия Миланов, 3. Луиз Фелипе, 77. Мартин Николов, 88. Йоан Бауренски, 24. Стафан Гаврилов, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиан Ненов, 28. Красимир Тодоров, 11. Виктор Василев
Източник: bulnews.bg