Локомотив София победи Славия с 2:1 в малкото столично дерби

...

Локомотив София стартира с победа над Славия

Локомотив София победи Славия с 2:1 в дребното столично дерби от 9-ия кръг на Първа лига. „ Железничарите “ към този момент имат в актива си 9 точки и се изкачиха на 11-та позиция. Славия заема 14-то място с едвам 4 пункта, съобщи Българска телеграфна агенция.

В 34-ата минута Симеон Мечев откри резултата в интерес на Локомотив, а в 70-ата Стив Траоре удвои. В 77-ата минута Галин Иванов върна един гол за " белите ".

Двубоят бе формален дебют за Данило Дончич отпред на Локомотив София.

Още в началните минути и двата отбора сътвориха забавни моменти пред противниковата врата. Първо Галин Иванов за Славия имаше късмет, само че Александър Любенов се оправи. Локомотив отговори с опция за Карлос Франса, който стреля неопределено.

В 13-ата гредата избави гостите, откакто Галин Иванов насочи техничен удар от границата на наказателното поле и единствено шансът избави Любенов.

Седем минути по-късно Любенов и Виктор Генев се удариха при центриране от корнер, което докара до контузия в главата на бранителя. Той получи помощ от медицинския екип на терена, след което беше откаран с кола за спешна помощ в болница.

В 34-ата минута Локомотив излезе напред в резултата. Ивайло Найденов центрира отдясно, а топката стигна до непокрития Бруно Франко, който върна към Симеон Мечев и той с удар от въздуха матира Светослав Вуцов.

В 39-ата минута Ивайло Найденов с глава пропусна да означи второ попадение за „ червено-черните “.

На полувремето Хосе Мария Бакеро извърши цели три смени в опит да промени събитията на терена.

В 60-ата минута Стив Траоре получи прати пас от Красимир Станоев и прати топката в лявата греда. В 66-ата минута Любенов направи чудесно избавяне след удар на Мартин Сораков. Четири минути по-късно Локомотив удвои задатъка си. Найденов със страховит пас изведе Стив Траоре, който се измъкна от Венцислав Керчев и преодоля Светослав Вуцов.

В 77-ата минута Славия се върна в мача. Ертан Томбак центрира отдясно, а Галин Иванов с глава порази задачата.

В  добавеното време Калоян Кръстев беше изведен самичък против Вуцов, само че пропусна.