Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) в първи мач от 7-ия

...

Драматична дузпа донесе пълен обрат и победа на Локомотив над Пирин

Локомотив (София) победи Пирин (Благоевград) в първи мач от 7-ия кръг на efbet Лига. " Железничарите " се постановиха с 2:1 на Националния стадион.

" Орлетата " първи поведоха в резултата посредством Станоев от дузпа, само че домакините осъществиха цялостен поврат след попадение на Октавио и Пламен Крачунов, още веднъж от дузпа. Единадесетметровият углавен удар за домакините бе изпълен два пъти поради нарушаване на разпоредбите на вратаря на благоевградчани.

Двата тима демонстрираха отворен футбол, като през по-голямата част от срещата " железничарите " бяха по-добрият състав на терена.

Треньорът на гостите Уорън Фийни бе заставен да направи смяна в стартовия си състав като на върха на нападението стартира Преслав Йорданов, който от началото на сезона бе твърда запаса. 32-годишният някогашен " железничар " зае мястото на Станислав Костов, който е болен. За " орлетата " отсъстваха още осъденият Станислав Манолев и трайно контузения Николай Бодуров.
 Локомотив (София) - Пирин, процес на срещата по минути онлайн
Локомотив (София) - Пирин, процес на срещата по минути

Мачът е от 20:30 часа

Срещата стартира с лек напън на Пирин.

В 9-ата минута " орлетата " получиха дузпа откакто Преслав Йорданов бе фаулиран в наказателното поле от Матеус Роча, който безусловно излишно посегна с крайник и удари нападателя, а съдията не се поколеба да покаже бялата точка. ВАР удостовери решението на Давидов. Зад бялата точка застана Красимир Станоев, а вратарят Любенов усети ъгъла, само че не съумя да улови - 0:1.

След полученото попадение домакините подвигнаха оборотите. В 18-ата минута, Александър Александров получи топката и със мощен удар от границите на наказателното поле уцели лявата греда, разминавайки се с шанса да изравни. В 25-ата минута, положителната игра на домакините в последните минути даде резултат.

" Железничарите " направиха отлична офанзива, топката доближи до Раел Лолала вляво, който навлезе във вътрешността и подаде към Октавио, който от към 20 метра с десния крайник вкара зрелищен гол, оставяйки беззащитен Петър Петров. Така и Октавио сподели отлична успеваемост, който вкарва във втори следващ мач.

В самия завършек на полувремето, Локомотив беше покрай цялостен поврат. Божидар Кацаров получи топката в наказателното поле, обърна се и стреля, само че топката мина рисково покрай вратата на Петров.

През втората част двата тима заложиха на отворен футбол, а Локомотив бе по-добрият тим на терена.

В 59-ата минута се стигна до решителния миг в мача. Илия Димитров сред Занев и Дюлгеров, бе натиснат от първия в опит за игра при висока топка в наказателното поле. Съдията Давидов уточни бялата точка, а ВАР удостовери решението. Пламен Крачунов извърши и стреля прекомерно едва и Петров улови без проблеми.

В последна сметка дузпата трябваше да бъде бита още веднъж, защото съгласно съдията, стражът бе направил крачка напред при осъществяването. Отново Крачунов извърши, надалеч по-убедително, в дясната част на вратата, а Петров се хвърли в други ъгъл и нямаше късмет.

Пълният поврат за домакините стана факт - 2:1.

До края на мача Локомотив продължи да бъде по-дейният тим, а " орлетата " по този начин и не предложиха нищо, с което да извърнат развоя на срещата.