Локомотив“ (София) победи Ботев“ (Враца) с 1:0 в двубой от

...

Дузпа помогна на Локомотив да победи Ботев /Враца/ в София /снимки/

„ Локомотив “ (София) победи „ Ботев “ (Враца) с 1:0 в дуел от първия кръг на efbet Лига. Попадението осъществя Димитър Митков от противоречива дузпа.
В първия четвърт час от борбата темпото бе ниско, като двата състава пробваха няколко центрирания, които обаче не доведоха до съществени положения.
В 24-ата минута Карлос Франса напредна по десния фланг, след което навлезе в наказателното поле и шутира, само че прекомерно неопределено. Малко по-късно Алан Диас насочи неочакван изстрел от далечна отдалеченост, само че кълбото попадна право в ръцете на Красимир Костов.
В 35-ата минута и Красимир Станоев опита удар, само че и в тази обстановка стражът на врачани се намеси на равнище.
Втората част стартира с напън за домакините, а в 58-ата минута основният арбитър Георги Гинчев отсъди дузпа за нарушаване на Луис Суарес против Карлос Франса. Зад топката застана Димитър Митков, който без проблеми матира Красимир Костов.
Отговорът на гостите от Враца бе с съвършена офанзива. Резервата Спас Георгиев проби по десния фланг, след което центрира по земя в наказателното поле, а там Момчил Цветанов пропусна топката за Чавдар Ивайлов. Халфът шутира от добра позиция, само че кълбото мина на сантиметри от задачата.
В 83-ата минута Галин Минков се озова на голова позиция. Бранителят проби през центъра на терена и комбинира с Карлос Франса. Бразилецът върна топката към младия бранител, който обаче не съумя да нанесе прецизен удар от близка отдалеченост.
В последните секунди врачани имаха своя късмет. Красимир Тодоров насочи мощен изстрел, само че Александър Любенов с приказен инстикт резервира трите точки за своя тим.

„ Локомотив “ (София) – „ Ботев “ (Враца) 1:0

1:0 Димитър Митков (58-дузпа)

Стартови сформира:

„ Локомотив “ (София): 21. Александър Любенов, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 22. Ивайло Найденов, 5. Даниел Ками, 33. Алан Диас, 26. Красимир Милошев, 31. Красимир Станоев, 10. Валентин Николов, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

„ Ботев “ (Враца): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луис Соарес, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 15. Мирослав Маринов, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 11. Жан-Пиер Да Силва, 23. Браян Мендоса

Стадион: " Локомотив ", София

Съдия: Георги Гинчев
Източник: bulnews.bg