Локомотив (София) не можа да вкара гол на Миньор (Перник)

...

Миньор измъкна равенство срещу Локомотив в Надежда

Локомотив (София) не можа да вкара гол на Миньор (Перник) в последния мач от петия кръг на Втора лига. Двубоят на стадиона в Надежда беше доста прочувствен, само че в последна сметка приключи 0:0, най-много поради невероятните пропуски на нападателя на домакините Светослав Диков. В 87-ата минута антигероят на срещата не можа да вкара и дузпа. Стражът на " чуковете " Леонтиев инстинктивно избави с ръка, откакто Диков опита да вкара в жанр " Паненка ".

" Желзничарите " въпреки всичко останаха отпред и даже усилиха преднината си. Те са с 13 точки, до момента в който амбициозните отбори на Кариана (Ерден) и Миньор (Перник) са с по 10 точки.
 Снимка 494292
Източник:

Младите " чуковете " играха доста сърцато, само че по-голяма зрялост в офанзива ги лиши даже и от трите точки. Кристиян Слишков съумя да вкара топката във вратата на Локомотив, само че се намираше в очевидна засада.

Домакините преследваха триумфа до последната секунда и сътвориха доста голови положения. Светослав Диков се отличи, успявайки да направи пропуск жанр " Стърлинг ", като засичайки топката на метър пред голлинията я изпрати в навън. Очевидно е, че нападателят нямаше ден. Денислав Станчев разочарова публиката с удар в гредата.

В 87-ата минута Локомотив получи право да извърши дузпа. Диков, неизвестно за какво той трябваше да я бие, се ускори с една крачка и копна топката в центъра. Вратарят Леонтиев залитна надясно, само че инстинктивно мазета кълбото с лявата ръка и то мина над вратата. В последните минути натискът на " железничарите " не докара до нищо.

Отлично усещане направиха и двете агитки, които не стопираха да поддържат любимците си през целия мач.