Локомотив София и Етър играят при 1:2 в мач от

...

НА ЖИВО: Локомотив София - Етър 1:2, обрат на болярите

Локомотив София и Етър играят при 1:2 в мач от 8-я кръг на efbet Лига. Двубоят може да наблюдавате НА ЖИВО по DIEMA SPORT, а Gong.bg ще ви направи съпричастни към дуела, като го наблюдава минута по минута. Симеон Мечев откри резултата в 8-ата минута. В 23-ата минута Крум Стоянов изравни. В 45-ата минута Кольо Станев направи поврат за " болярите ".

Гостите получиха опция да насочат удар към вратата на домакините още в началните секунди. Мартин Тошев получи в наказателното поле, оправи се с Диме Димов и шутира, само че неопределено. Малко по-късно Мартин Моран насочи удар с глава след осъществяване на тъч, само че не затрудни Александър Любенов.

Локомотив излезе напред в резултата в 8-ата минута. Симеон Мечев получи пред наказателното поле от Фелипе Райън. Халфът съумя да се освободи, завъртя се и с брилянтен удар в далечния ъгъл вкара за 1:0.

В 12-ата минута Георги Ангелов засече с глава центриране в наказателното поле, само че Любенов улови. " Железничарите " незабавно проведоха доста рискова контраофанзива. Райън пусна към Карлос Франса отдясно. Бразилецът се оправи с Валери Христов и навлезе в наказателното поле, като потърси Райън, който не съумя да играе с топката. Тя се озова в Калоян Кръстев, който насочи мощен удар, само че Мартин Величков мазета.

Етър стигна до изравнителен гол в 23-ата минута. Защитата на " червено-черните " изпусна Крум Стоянов на далечната греда. Крайният бранител получи ужасно центриране от Кольо Станев и с мощен шут от воле не остави никакви шансове на Любенов за 1:1.

Малко след попадението пред " болярите " се откри страховит късмет да поведат в резултата. Мартин Тошев съумя да се измъкне от бранителите на домакините и засече от воле центриране отляво, само че прати топката рисково около вратата.

В 37-ата минута Диого Тейшейра получи травма и трябваше да бъде сменен наложително от Красимир Милошев. Малко по-късно Ивайло Найденов получи отдясно и с центриране съумя да откри Калоян Кръстев в наказателното поле. Нападателят насочи удар с глава, който мина настрана от вратата. Малко преди края на първата част насилствена промяна трябваше да вършат и гостите. Капитанът Крум Стоянов се контузи и беше сменен от Мартин Николов.

В 45-ата минута " болярите " направиха цялостен поврат. Тошев смъкна в наказателното поле за Станев. Седмицата на гостите насочи мощен удар, който беше блокиран от Димов. Защитникът обаче остана на земята и разреши на Станев да му измъкне топката, озовавайки се самичък против Любенов, а по-късно нямаше проблеми с шут в далечния ъгъл да вкара за 1:2.

Локомотив София - Етър 1:2

1:0 Симеон Мечев (8)

1:1 Крум Стоянов (23)

1:2 Кольо Станев (45)

Локомотив София: 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 4. Диме Димов, 20. Диого Тейшейра (38 - 26. Красимир Милошев), 31. Красимир Станоев, 16. Симеон Мечев, 7. Райън Фелипе, 22. Ивайло Найденов, 9. Калоян Кръстев, 11. Карлос Франса

Резерви : 1. Бабукар Гайе, 10. Валентин Николов, 13. Галин Минков, 45. Димитър Митков, 5. Даниел Ками, 26. Красимир Станоев, 93. Стефан Ламбезе, 98. Стив Траоре, 15. Лука Иванов

Треньор: Стойчо Стоев

Етър : 22. Мартин Величков, 2. Валери Христов, 6. Пламен Димов, 15. Георги Ангелов, 25. Крум Стоянов (43 - 77. Мартин Николов), 8. Мартин Моран, 29. Янко Ангелов, 7. Кольо Станев, 38. Владислав Найденов, 9. Мартин Тошев, 28. Николай Янков

Резерви: 1. Дамян Христов, 4. Георги Александров, 26. Мариян Иванов, 77. Мартин Николов, 19. Хавиер Бетегон, 14. Ивайлов Димитров, 24. Шахредин Букхолда

Треньор: Емануел Луканов

Съдия: Кристиян Колев

Стадион: " Локомотив "