Локомотив (Русе) записа победа с 4:1 над Спартак 1918 (Варна)

...

Локо разби Спартак

Локомотив (Русе) записа победа с 4:1 над Спартак 1918 (Варна) в дуел от XII-ия кръг на шампионата в Североизточната трета лига, игран на стадиона в Сливо поле.

Динко Станчев откри за Локо (Русе) в 15-ата минута с прекрасен удар с левия крайник. След почивката Мартин Недков удвои в 56-ата минута. Грешка в защитата на русенци разреши на гостите от Варна да вкарат един гол посредством халфа Ерхан Чете, само че след това след попадения на Сонер Хюсеин и Мартин Георгиев „ червено-черните “ стигнаха до крайното 4:1.

Варненските „ соколи “, предпоследни в класирането и към момента без извоюван мач през този сезон, с нищо не затрудниха опитния отбор на Локомотив (Русе). Победата придвижи „ железничарите “ напред до четвъртото място в таблицата за краткотрайното класиране в Североизточната трета лига.

„ Това беше наложителна победа за нас, и въпреки че пропуснахме доста положения, резултатът е добър. А можеше да бием и с повече. Радвам се, че Сонер Хюсеин и Мартин Недков се отпушиха и се надявам да бележат по-често в идващите дуели. Предстои ни значим мач с Добруджа, в който се чакам нашите футболисти да се показват добре и да покажат на какво са способни “, показа след края на мача старши треньорът на Локо (Русе) Ивайло Кирилов.

В идващия кръг русенските „ железничари “ одобряват водача в класирането Добруджа 1919 (Добрич). Мачът ще се играе идната неделя, 5 ноември, от 14:00 часа още веднъж на стадиона в Сливо поле, където Локомотив семейства заради неналичието на подобаващ терен в Русе за срещите си от Трета лига.

Локомотив (Русе): Димитър Лазаров, Владимир Перчемлиев, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Мартин Иванов /Мартин Рачев/, Стефан Митев /Мартин Георгиев/, Диян Руменов, Мирослав Георгиев /Веселин Василев/, Динко Станчев, Мартин Недков, Сонер Хюсеин.

Спартак 1918 (Варна): Калин Дянков /Георги Стоянов/, Виктор Димитров, Вилиян Денчев, Никола Христов, Веселин Костадинов, Андрей Николаев, Димитър Кулов, Милен Бабаджанов /Явор Каравелски/, Ерхан Чете, Кирил Радев, Ивайло Русев /Кристиан Колев/.