Локомотив (Русе) разгроми с 6:0 аутсайдера Бенковски (Бяла) в среща

...

Локо вкара шест в памет на Борислав Богомилов

Локомотив (Русе) разгроми с 6:0 новобранеца Бенковски (Бяла) в среща от XXV-ия кръг на Североизточната Трета лига, играна в Сливо поле. Победата бе отдадена на умрелия преди година старши треньор на „ железничарите “ Борислав Богомилов – Шивача, чиято памет бе почетена преди първия съдийски сигнал.

Капитанът на „ червено-черните “ Живко Парашкевов изведе съотборниците си терена, носейки на ръце портрет на обичания ментор, а на помена преди началото дуела вдовицата на Шивача – Снежи, получи топка с подписите на всички играчи от сегашния тим на Локо (Русе). Скромният подарък й бе връчен от някогашния старши треньор Димитър Димитров – Кулеманс, извел „ железничарите “ до промоция в „ Б “ група през 2002 година

Самият мач предстоящо мина под тоталното предимство на домакините от Русе. Отличи се Валентин Валентинов, който записа хеттрик. Още във 2-ата минута той изведе своите напред в резултата. Мартин Недков удвои в 28-ата минута след мощен пробив и асистенция на Динко Станчев. Малко преди почивката Валентинов направи 3:0 с прекрасен удар в ъгъла на беленската врата.

„ Железничарите “ реализираха нови три гола през второто полувреме. Динко Станчев и Живко Парашкевов също записаха имената си измежду голмайсторите, а Валентинов вкара третия си гол в мача.
Победата на Локо (Русе) можеше да бъде още по-изразителна, в случай че три минути преди края Борислав Джарнавлиев не бе пропуснал да се разпише от дузпа.

В идващия кръг „ железничарите “ гостуват на водача в класирането „ Добруджа 1919 “. Срещата в Добрич е тази събота, 21 април, от 16:00 часа.

Съставът на Локо (Русе): Димитър Лазаров, Джан Али, Огнян Брайнов /Владимир Перчемлиев/, Борислав Джарнавлиев, Ивайло Иванов, Живко Парашкевов /Мартин Рачев/, Стефан Митев /Диян Руменов/, Мирослав Георгиев, Мартин Недков, Динко Станчев, Валентин Валентинов.
Североизточна Трета лига 25 кръг, сряда 18 април  Локомотив (Русе) 6:0краен резулат  Бенковски (Бяла)