Локомотив продължава да бъде непобеден в елита, след като измъкна

...

И Лудогорец не пречупи Локомотив, младок донесе много ценна точка в Разград и продължи серията

Локомотив продължава да бъде непобеден в елита, откакто измъкна точка против първенеца Лудогорец в Разград. Текпетей откри в 9-та минута, а Петър Андреев съумя да изравни в 86-та минута и да донесе скъпата точка за пловдивчани, които остават водач в шампионата.
Прочетете още

В 5-та минута Иван Йорданов насочи удар, който беше избавен от Хоркаш.

В 9-та минута Якуб Пьотровски изведе с дълъг пас от личната полина към Бърнард Текпетей, който овладя и с прекрасен удар не остави шансове на Хоркаш за 1:0.

В 21-та минута Симол Слуга сгреши и загуби топката, която му беше отнета от Минчев, който незабавно подаде към Евандро, само че бразилецът избърза и стреля, само че около вратата, макар че можеше да даде на свободни свои съотборници пред опразнената врата.

В 31-та минута Руан стреля, само че ударът му мина в навън.

Седем минути по-късно Джовани насочи удар, който беше избавен от Слуга.

В 43-та минута Минчев засече центриране на Джовани, само че ударът му мина над вратата.

В 50-та минута удар на Фон Витри беше неакуратен.

Три по-късно Руан беше изведен добре и можеше да вкара втори гол, само че ударът му срещна гредата.

В 56-та минута Лудогорец искаше дузпа за нарушаване на Ангел Лясков против Иван Йорданов. Съдията Никола Попов прегледа обстановката с ВАР и реши, че няма дузпа.

В 69-та минута Рик стреля рисково, само че Хоркаш съумя да избави.

Последва нов опит на Рик, само че още веднъж Хоркаш беше на равнище и отрази.

Локо съумя да изравни в 85-та минута, когато резервата Петър Андреев се възползва от ужасяваща неточност на вратаря на Лудогорец Слуга. Андреев пресира вратаря, който се опита да почисти, само че го направи в крайници на юношата на Локомотив и топката влетя в мрежата му за 1:1.

До края на мача Пьотровски опита на два пъти да донесе триумфа за Лудогорец, само че не съумя.

Така Локомотив завоюва доста скъпа точка и продължава да е водач с 29 точки, а Лудогорец е със 17 точки на 5-то място.

В понеделник Локомотив ще е хазаин на ЦСКА.

Лудогорец:  Симон Слуга, Аслак Фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Франсиско Сон, Клод Гонсалвес, Бърнард Текпетей, Якуб Пьотровски, Иван Йорданов, Кайо Видал, Руан Круз

Локомотив:  Динко Хоркаш, Оливие Камдем, Ефе Али, Хорхе Сегура, Ангел Лясков, Бабакар Дион, Евандро, Христо Иванов, Джовани, Алфа Конте, Георги Минчев

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg