Локомотив победи Хебър с 2:1 и записа втора поредна победа

...

Локомотив вкара най-бързия гол в елита до момента и се справи с Хебър

Локомотив победи Хебър с 2:1 и записа втора поредна победа като хазаин от началото на сезона. Двубоят от третия кръг се игра и два дни преди 96-а годишнина на клуба. Дион вкара най-бързия гол в елита досега в 33-та секунда, а Чаворски от дузпа изравни в 34-та минута. Победата за Локо донесе Боруков с попадение през второто полувреме.

Преди началото на дуела беше открита алея на славата на ветераните на клуба пред стадиона по случай 96-а годишнина на тима.

Още в 33-та секунда Локомотив откри резултата, Карагарен пусна доста прекрасен пас към Бабакар Дион, който с удар от към 11 метра не остави шансове на Дебърлиев - 1:0. Това досега е и най-бързият гол в родния ни хайлайф за този сезон.

В 17-та минута Емануил Манев се озова на стрелкова позиция и насочи удар, само че той мина около вратата.

В 25-та минута Клаудио Бонани насочи удар от отдалеченост, само че Пиргов улови.

В 27-та минута Дино можеше да вкара втори гол, само че от близко би над вратата на Хебър.

В 30-та минута Октай Хамдиев стреля с глава, само че ударът му беше избавен от Пиргов.

В 33-та минута Хебър стигна до най-чистото си състояние в дуела, Манев стреля от воле, а Пиргов мазета в корнер.

В 34-та минута Хебър получи дузпа, откакто Пиер Зебли фаулира Емануил Манев в пеналта. Зад топката застана Тодор Чаворски, който вкара за 1:1.

В последните секунди на първата част Карагарен насочи удар, само че той мина около вратата.

В 63-та минута Карагарен стреля, само че топката мина около вратата.

В 65-та минута Дион центрира ужасно в наказателното поле, а влезлият през втората част Преслав Боруков засече от близко с глава за 2:1.

В 72-та минута Карагарен насочи удар, само че топката мина над вратата.

Хебър отговори с изстрел с глава след корнер на Олексей Лобов, който Пиргов улови.

В 85-та минута Локомотив можеше да реши всичко, Каракашев пусна към Карагарен, който от три метра не съумя да осъществя и топката излезе в корнер.

В края на мача Александър Василев стреля от отдалеченост, само че Дебърлиев мазета.

С триумфа Локомотив е трети с шест точки, а Хебър е на 12-о място с 3 точки.

Следващият мач на Локомотив е на 30 юли - посещение на Ботев Враца.

Локомотив: Илко Пиргов, Милош Петрович, Мартин Паскалев, Раян Бидунга, Йосип Томашевич, Бабакар Дион (Александър Василев 83 мин.), Георги Каракашев, Пиер Зебли, Бирсент Карагарен (Христо Иванов 90 + 2 мин.), Ивайло Димитров (Преслав Боруков 51 мин.), Димитър Илиев

Хебър: Петър Дебърлиев, Георги Търтов (Мартин Михайлов 80 мин.), Хлеб Бухал, Пламен Крумов, Корнел Осира, Цветелин Тонев, Октай Хамдиев, Олексей Лобов, Клаудио Бонани (Богомил Божуркин 87 мин.), Тодор Чаворски, Емануил Манев (Мауро Секейра 75 мин.)

Източник: trafficnews.bg