Локомотив победи Хебър с 1:0 в последата си контрола преди

...

Локо се представи с 1:0 над Хебър, двама нови дойдоха на про...

Локомотив победи Хебър с 1:0 в последата си контрола преди старта на сезона. Единственото попадение вкара левият халф-бек Конър Руан през втората част. Идният четвъртък черно-белите излизат против Словачко в първия мач от Лига на Конференциите.

Наставникът Александър Тунчев стартира с най-хубавото, с което разполага като само Бирсент Карагарен бе оставен на пейката. 28-годишният техничар от Асеновград няма да играе против чехите защото е осъден, поради аления картон, който си създаде против Тотнъм през септември. Титуляр на вратата бе Илко Пиргов, а пред него в центъра на отбраната започва Артур Крачун, а до него играха Биков (ляво) и Крис Гомис (дясно). Като халф бек цялостен мач игра завърналият се от Гърция Милош Петрович, а като ляв Конър Руан. Петър Витанов и Парвиз Умарбаев бяха отбранителните халфов, а пред тях действаше Лукас Салинас. Капитанът Димитър Илиев и Георги Минчев бяха титулярният настъпателен тандем.

На почивката немският вратар Лукас Редер смени Пиргов. След час игра влязоха пристигналите на проби Жонпол Алексис и Венсан Марсел, а също по този начин привлеченият през лятото от Черно море Емил Янчев и 15-годишният младеж Иван Сулев.

Двубоят стартира при непостижима горещина, която през първата част не разреши на двата тима да покажат първокласен футбол. Гостите бяха окуражени да не изгубят и няколко пъти се наложи чудесно свирилият рефер Даниел Краевски да ги респектират за остри влизания.

Играта се пораздвижи след 60-ата минута, когато над Лаута излезе вятър и футболистите се разтичаха. В 70-ата минута Карагарен проби по крилото и след центрирането му Конър Руан с левачката прати топката в горния десен ъгъл, с което зарадва към 500 души, пристигнали на стадиона, с цел да видят любимците си онлайн след близо 2 месеца пауза.
Източник: marica.bg