Локомотив Пловдив записа победа в последния си двубой от редовния

...

Локомотив Пловдив завърши успешно редовния сезон

Локомотив Пловдив записа победа в последния си дуел от постоянния сезон в район Юг на ББЛ А група. В зала „ Иван Симеонов “ в Пазарджик отборът надделя 3.6.9 Баскетболен клуб със 78:66.

Двубоят стартира с доста висока ефикасност, като след 10 минути игра 3.6.9 бе напред с 28:25, макар че в началните минути изоставаше и с двуцифрена разлика. През идващите две елементи мачът продължи доста равностойно, без никой да поведе с повече от 5 и последната четвърт стартира при 55:50 в интерес на символичните домакини. Още при започване на заключителния интервал обаче Локомотив стигна до цялостен поврат и след доста мощна последна част завоюва мача.

Калоян Панчев бе над всички за спечелилите с 24 точки и 15 битки. Богомил Дичев осъществя 18 точки, с 14 и 8 асистенции е Михаил Андреев, 11 има Аврам Андреев.

За противника Робърт Радев наниза 25 точки, 19 добави Асен Попов.