Локомотив Пловдив успя да победи с 2:1 Черно море в

...

Локо доближи Черно море на точка след 2:1

Локомотив Пловдив съумя да победи с 2:1 Черно море в семейството си от 34-ия кръг на efbet Лига. " Смърфовете " сложиха точка на отрицателната си серия от три следващи загуби и оставиха борбата за петото място в елита за последния кръг. Именно тези два тима си я оспорват, като варненци са с 54 точки, до момента в който пловдивчани към този момент имат 53 зад тях.

Десет минути след началото на дуела Велислав Василев проби отлично отдясно и нахлу в наказателното поле. Вместо да стреля обаче, младият футболист потърси композиция с Едгар Пашеко, който бе на далечната греда, само че Джовани Трупе застана на пътя на топката и пресече подаването.

В 18-ата минута Василев още веднъж направи пробив от дясното крило към центъра и стреля с левия си крайник от към 22-23 метра, само че Динко Хоркаш избави.

Локо Пловдив сътвори доста положително състояние в 30-ата минута. Джовани центрира добре от директен свободен удар, намирайки Хорхе Сегура на границата на вратарското поле, само че ударът с глава на бранителя мина около левия непряк дирек на вратата, защитавана от Георги Георгиев.

Така се стигна до 37-ата минута, когато Бабакар Дион пусна топката в наказателното поле, където Росен Стефанов ритна в крайници Димитър Илиев, който падна на земята. Съдията Георги Давидов не отсъди дузпа, а от ВАР не коригираха решението му и играта продължи. В 43-ата минута след неточност на Виктор Попов, Георги Каракашев му лиши топката и поде контраофанзива. Последва пас на лявото крило към Джовани, само че неговото центриране бе блокирано от Цветомир Панов.

Втората част стартира с замяна на положения, които обаче не заплашиха изключително нито Динко Хоркаш, нито Георги Георгиев.

Така се стигна до 52-ата минута, когато влезлият като запаса младеж на Локомотив Петър Андреев направи страховит пробив по дясното крило, изпреварвайки Едгар Пашеко. Последва пас по земя към границата на вратарското поле, където Димитър Илиев бе по-добре позициониран от бранител на Черно море и прати топката във вратата за 1:0.

Последваха по-силни минути за " моряците ", до момента в който " черно-белите " се прибраха повече в отбрана. В 76-ата минута Черно море извърши директен свободен удар вдясно от вратата на Хоркаш. Николай Златев прати топката към далечния завършек на наказателното поле, където Живко Атанасов съумя да задържи топката в очертанията на терена и даже я подаде към пространството сред границата на вратарското поле и точката на дузпата. Там най-съобразителен бе Мишаел Алвес, който с глава вкара гол - 1:1!

Пет минути преди края на постоянното време домакините имаха искания за дузпа за нарушаване против Димитър Илиев. Съдията Георги Димитров отиде да преразгледа обстановката на ВАР. След консултацията със системата, реферът реши, че Цветомир Панов е фаулирал капитана на Локо Пловдив и посоче бялата точка - дузпа за Локомотив Пловдив.

Зад топката застана Джовани, който в 89-ата минута вкара доста технично и добре ориентирано топката в долния ляв ъгъл на вратата на Георги Георгиев - 2:1 за " смърфовете "!

ЛОКО ПД - ЧЕРНО МОРЕ 2:1

1:0 Димитър Илиев 52