Локомотив (Пловдив) унизи с 4:0 Ботев (Враца) в последния двубой

...

10 от Локомотив разбиха Ботев /Враца/ в Пловдив, Краси Костов с поредни груби грешки /снимки/

" Локомотив " (Пловдив) унизи с 4:0 " Ботев " (Враца) в последния дуел от третия кръг на efbet Лига.
Хорхе Сегура (22) беше прецизен за домакините, а Георги Минчев (27) удвои.
Ангел Лясков остави " Локомотив " с човек по-малко, откакто получи червен картон за нарушаване против Браян Переа.
В понижен състав домакините стигнаха до трети гол посредством Бабакар Дион (82). Юношата на " Локомотив " Петър Андреев означи своето дебютно попадение надълбоко в добавеното време, с помощта на сериозна неточност на вратаря.
Срещата стартира без голови положения и с много сбъркани подавания. В 15-ата минута Георги Минчев стреля с глава след центрира на Матеус Да Силва от десния фланг. Ударът на нападателя бе прекомерно слаб и ориентиран право във вратаря. В 21-вата минута Бакар Дион и Джовани направиха заучено отиграване при фаул. Крилото подаде към бразилеца, а той стреля от придвижване. Шутът на Джовани беше блокиран и излезе в корнер.
От ъгловия удар " Локомотив " стигна до попадение. То беше дело на бранителя Хорхе Сегура, озовал се на точното място в точното време. От близка отдалеченост той засече топката с пета и я прати право във вратата на Красимир Костов.
" Локомотив " се възползва от разконцентрираните дейности в отбраната на " Ботев " и стигна до втори гол единствено пет минути по-късно. Димитър Илиев пусна подаване зад тила на отбраната, при което Момчил Цветанов не съумя да играе с глава, а Георги Минчев излезе самичък против Костов. Нападателят стреля мощно през краката на стража и опъна мрежата.
В 39-ата минута Браян Переа овладя топката на гърди и шутира малко преди границата на наказателното поле. Шутът на звездата на гостите мина настрана от вратата.
В 50-ата минута " Локомотив " пропиля златна опция да постави точка на разногласието. Луиз Фелипе Де Соуза почисти топката в тялото на своя сътрудник Мартин Кавдански, а топката попадна право на крайници на Георги Минчев. Нападателят опита да стреля от придвижване, само че не направи добър контакт с кълбото.
В 54-ата минута опит на Момчил Цветанов за нещо приблизително сред удар и центриране излезе в навън. В 58-ата минута обезверен удар на Чавдар Ивайлов мина настрана от вратата. В 66-ата минута Матеус Да Силва сподели изящна техника в наказателното поле, справяйки се с трима бранители в зелено. Ударът му на бразилеца обаче бе блокиран.
Секунди по-късно " Локомотив " остана с човек по-малко. Ангел Лясков получи червен картон поради нарушаването си против Браян Переа, останал финален в отбраната на домакините. Защитникът бе изпреварен от нападателя, след което го повали пред наказателното поле. От последвалия фаул Момчил Цветанов стреля в стената, а по-късно Браян Переа прати топката в новата южна естрада на " Лаута ".
В 82-рата минута " Локомотив " стигна до трети гол. В понижен състав домакините сложиха точка на разногласието посредством Бабакар Дион, който се възползва от прелестен разсичащ отбраната пас на Алфа Конте. Дион чукна топката към противоположния ъгъл, а стражът Костов остана беззащитен.
В последната минута на добавеното време Динко Хоркаш парира рисков удар на Браян Переа. В добавеното време хърватинът плонжира при шут от въздуха на Красимир Тодоров. Юношата на " Локомотив " Петър Андреев оформи крайния резултат 4:0, възползвайки се от груба неточност на вратаря Красимир Костов. Стражът опита да покаже техника пред вратата си, само че подари топката на Андреев, който се обърна и насочи в мрежата.

" Локомотив " - " Ботев " 4:0
1:0 Хорхе Сегура (22)
2:0 Георги Минчев (27)
3:0 Бабакар Дион (82)
4:0 Петър Андреев (90+5)

Стартови сформира:

" Локомотив ": 23. Динко Хоркаш, 44. Ангел Лясков, 91. Хорхе Сегура, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус, 6. Христо Иванов, 21. Евандро, 10. Джовани, 7. Бабакар Дион, 14. Димитър Илиев, 9. Георги Минчев;

" Ботев " (Вр): 76. Красимир Костов, 3. Мартин Кавдански, 4. Луиз Фелипе, 7. Момчил Цветанов, 9. Даниел Генов, 10. Спас Георгиев, 17. Чавдар Ивайлов, 18. Диого Барбоса, 19. Браян Переа, 23. Браян Мендоса, 77. Стефан Велев.
Източник: bulnews.bg