Локомотив Пловдив продължава демарша в efbet Лига с три победи

...

Локо гази под Вола, 3 победи и 1 равен в 4 мача

Локомотив Пловдив продължава демарша в efbet Лига с три победи и един еднакъв в четири мача от началото на шампионата.

Победите са над Ботев Враца, Пирин и Хебър, а нулевото реми – против коравия Арда.

Смърфовете удариха посредством Карагерен врачани в 71-ата минута и справедливо завоюваха следващите три точки – този път под Вола.

Врачани се отърваха с минималното 0:1 поради играта им и това, че още в 10-ата минута останаха с човек по-малко.

Жегата обаче смъкна внезапно оборотите в срещата и сподели, че родните футболисти не са кой знае какъв брой издръжливи.

В последните 15 минути Локо сътвори още няколко положения, като съществена заслуга имаше дебютиралият Евандро Коста, пропуснал страховит късмет в 85-ата.

В 9-ата минута Карагарен можеше да откри, само че ударът му мина над горния ляв ъгъл на Костов.

Точно 60 секунди по-късно Венци Христов си изкара малоумен червен картон, откакто удари с лакът без топка Райън Бидунга.

Няколко минути по-късно Карагарен и Илиев от 2-3 метра на няколко пъти пробваха да добутата топката във вратата, само че стражът на домакините блокира всичките опити.

5 жълти картона последваха до 35-ата минута.

В последната минута от първата част дебютантът за Локо – Матеус Да Силва, излъга двама играчи на Ботев Вр при блъсканица в наказателното поле и стреля доста рисково около лявата греда.

В началото на втората част Боруков се пребори ловко с защитник в зелено и алено и се озова самичък против Костов, само че стреля право в тялото на вратаря.

Десетина минути по-късно Илиев отклони с глава центриране отдясно, само че красивият му удар след плонжа мина над вратата.

При едно полувисоко центриране отдясно отбраната на врачани не се оправи и топката попадна у Карагарен, който с майсторски удар в близкия ъгъл на Костов откри в 71-ата минута.

Страхотна композиция сред Евандро, Илиев и Каракашев едвам не приключи с втори гол, само че ударът на бразилеца от 8-9 метра мина над вратата.

Локомотив Пловдив е с актив от 10 точки и в челото на таблицата от началото на шампионата.
Източник: plovdiv-online.com