Локомотив Пловдив приема Ботев Враца в мач от третия кръг

...

НА ЖИВО: Локомотив Пловдив vs Ботев Враца 2:0, Минчев се завърна с гол

Локомотив Пловдив приема Ботев Враца в мач от третия кръг на efbet Лига и играят. Хорхе Сегура откри резултата в 22-ата минута. Пет по-късно Георги Минчев наново откри головата си сметка за " смърфовете " след завръщането му в Пловдив. Двубоят се предава директно по DIEMA SPORT, а в Gong.bg ще наблюдава всичко най-интересно от него. Рефер на срещата на стадион " Локомотив " ще е Ивайло Ненков.

Домакините започнаха по-дейно срещата при семейството си на врачани, но огромни обстановки пред вратата на Краси Костов нямаше и стражът на врачани не правеше някакви съществени намеси. Четвърт час след старта на срещата Матеус да Силва центрира точно в наказателното поле на госта, а Георги Минчев се оправи с Мартин Кавадански при въздушното единоборство и насочи топката към вратата на Ботев Враца, където Костов избави.

В 21-ата Бабакар Дион отигра чудесно свободен удар със заучено и пусна пас по земя към Джовани Бариани. Той стреля от придвижване от границата на наказателното поле, само че Спас Георгиев блокира топката и тя излезе в корнер. След осъществяването му защитата на Ботев Враца работи много едва при центрирането, а Хорхе Сегура с пета от близко вкара топката в гостуващата врата за 1:0.

Домакините заиграха с въодушевление след първия си гол и малко след него вкараха втори подобен в 27-ата минута. Дойде дълъг пас от половината на " смърфовете " от Димитър Илиев, а Бабакар Дион се пребори с Момичл Цветанов във въздуха и продължи към Георги Минчев.

Нападателят стреля с десния крайник и прати топката сред краката на Красимир Костов за 2:0.

Локо продължи да владее повече топката, до момента в който врачани мъчно се ориентираха в ситуацията на " Лаута " и не можеха да затруднят вратата на Динко Хоркаш. " Черно-белите " опитваха набези по двата фланга, само че след втория гол нямаха необикновен квалитет. В 49-ата Луис Фелипе направи кошмарна неточност в отбрана, само че някогашният нападател на литовския Ауба не очакваше сходен процес на събитията и се провали в изстрела си.

След час игра Момчил Цветанов пусна вляво за Даниел Генов. Той, от своя страна, отстрани с финт Хорхе Сегура и стреля по диагонала, само че не съумя да откри очертанията на вратата, защитавана от Хоркаш - навън.