Локомотив (Пловдив) постигна изключително ценна победа в 14-ия кръг на

...

Локо надигна глава с успех над Етър

Локомотив (Пловдив) реализира извънредно скъпа победа в 14-ия кръг на Първа лига. " Черно-белите " се постановиха с 2:0 като хазаин на Етър и измиха най-малко малко срама от тежкото проваляне с 0:3 от Черно море на " Лаута " отпреди девет дни.

През първата част преобладаваше борбата в центъра на терена и разумно головите положения пред двете порти съвсем липсваха. При единствената добра обстановка за първите 45 минути домакините стигнаха до попадение. Пламен Крумов проби по дясното крило в 33-ата минута и центрира към Димо Бакалов, който с глава прати топката във вратата на Христо Иванов.

Второто полувреме се разви по еднакъв метод. Локомотив залагаше на сигурността и не оставяше празни пространства за гостите. От своя страна Етър опитваше да наложи напън, само че по този начин и не съумяваше да затрудни пловдивчани.

В 62-ата минута домакините бяха покрай втори гол. Дино Мартинович обаче пропусна да се разпише, останал самичък против Христо Иванов.

Локомотив въпреки всичко стигна до второ попадение. То падна в 88-ата минута, когато Димитър Велковски получи топката зад защитата на " болярите ", напредна и прати топката във вратата на гостите.

След този триумф Локомотив към този момент е с актив от 20 точки на 8-ото място. Етър пък е 12-и с 12 пункта.

ЛОКОМОТИВ - ЕТЪР 2:0
1:0 Бакалов (33), 2:0 Велковски (88)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
11 - Удар на Иван Стоянов, само че топката минава около вратата на Илко Пиргов.
18 - Неточен удар на Иван Стоянов от фаул.
26 - Румен Руменов стреля от придвижване, само че топката среща тялото на защитник.
33 -   ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Димо Бакалов засича с глава центриране на Крумов и праща топката във вратата на Етър.
45 - Край на първата част!
---------------------------------
46 - Начало на второто полувреме!
60 - Везалов засече с глава центриране от фаул, само че топката минава около вратата на Христо Иванов.
62 -   Пропуск! Дино Мартинович пропусна да се разпише, откакто се озова самичък против Христо Иванов.
88 -   ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Димитър Велковски приключва по прелестен метод контраофанзива на " смърфовете ".
90+8 - Край на мача!

Резултат с изображение Локомотив (Пловдив): 1.Илко Пиргов (53  Диао), 71.Пламен Крумов, 22.Пламен Николов, 15.Димитър Везалов, 25.Муса Мухамед, 49.Раян Фрикеше, 20.Пауло Телес (80  Ангелов), 39.Парвиз Умарбаев (60  Велковски     ), 10.Веселин Марчев   , 77.Дино Мартинович, 7.Димо Бакалов
Резерви: 40.Мори Диао, 44.Ивайло Марков, 6.Георги Пашов, 19.Димитър Велковски, 29.Янко Ангелов, 11.Кхалед Аяри, 13.Симеон Райков
Треньор: Воин Войнов

Резултат с изображение Етър: 1.Христо Иванов, 25.Александър Александров, 16.Пламен Гълъбов  , 20.Яни Пехливанов, 14.Веселин Минев  , 30.Димо Атанасов   (74  Вълчанов), 5.Георги Сърмов (63  Колев), 88.Йордан Апостолов, 8.Румен Руменов (86  Петков), 89.Самб Бадара  , 73.Иван Иванов
Резерви: 12.Кирил Акалски, 7.Иван Вълчанов, 9.Иван Петков, 4.Иван Скерлев, 91.Никола Колев, 17.Чавдар Ивайлов, 10.Тодор Колев
Треньор: Станислав Генчев

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   , рискова ситуация