Локомотив Пловдив постигна едва втора победа под ръководството на Бруно

...

И безумие от капитана не лиши Локо Пд от победата

Локомотив Пловдив реализира едвам втора победа под управлението на Бруно Акрапович. Във Варна „ черно-белите” надиграха Черно море с 1:0, с което удължиха пролетната бедност за „ моряците”. Успехът в последния кръг от постоянния сезон може да се окаже доста скъп за пловдивчани, които краткотрайно излязоха на 8-о място в класирането.

Мачът не светя с особени футболни достолепия, като единственият хубав момент бе дебютния гол за Абделхаким Нур Буна в 29-ата минута. След паузата локомотивци устояха на натиска, даже и с 10 души най-после след два неуместно заработени жълти картона от техния капитан Димо Бакалов.

Гостите от Пловдив несъмнено демонстрираха по-голямо предпочитание на терена в първите минути. Играчите на Бруно Акрапович пресираха много интензивно „ моряците” в личната им половина и това значително разколеба домакините в градивната фаза.

Още в 5-ата минута на срещата „ смърфовете” може би трябваше да получат дузпа. Елитон Жуниор центрира от директен свободен удар и не се оправи изключително сполучливо. Георги Илиев опита да укроти топката на гърди, но тя се удари в дясната му ръка, която беше всичко друго, само че не и прилепена към тялото. Реферът Стефан Апостолов въпреки всичко реши, че няма учредения да отсъди углавен удар.

Локомотив продължи да се оправя по-добре. В 12-ата минута Юрица Булят метна дълъг пас от личната си половина и изведе Димо Бакалов на скорост зад тила на бранителите. Първото допиране на капитана изневери, като той, без да го желае, заложи топката в дъгата за връхлитащия Анте Аралица. Нападателят нанесе доста мощен шут, който прелетя рисково над напречната греда.

Три минути по-късно Локомотив стигна до още една опция, този път след осъществяване на корнер. Елитон центрира отдясно по офанзивата към близката греда, където неизвестно за какво никой не наблюдава придвижването на Димо Бакалов. Крилото на пловдивчани се извиси, като сподели за какво играта с глава не е измежду най-силните му страни.

В 29-ата минута Локомотив най-накрая поведе. Това се случи след нов корнер отдясно по офанзивата. Центрирането на Елитон отново бе ориентиран към първа греда, а бранител на Черно море почисти с глава. Абделхаким Буна пое кълбото малко преди то да напусне наказателното поле и шутира над шпагата на Георги Илиев. Топката рикошира напълно леко в тялото на Мариян Огнянов и влетя безкомпромисно до дясната греда – 0:1.

Черно море стартира да работи по-смело в предни позиции едвам след гола във вратата си. В 33-ата Мартин Костадинов сподели скорост отляво и центрира отлично към Аристоте Ндонгала в пеналта. На към 6-7 метра конгоанецът се провали в опита си за удар по топката и я изкара в навън.

Три минути преди почивката домакините проведоха бърза контраофанзива отляво. Капитанът Илиев пресече пас на Буна в личната си половина и незабавно изведе Мехди Фенуш на скорост. 24-годишният алжирец се оправи елегантно с Везалов, а след това опита фалцов шут от 18-19 метра, който мина напълно малко над гредата зад Антони Милина.

След почивката Черно море имаше очевиден териториален напън в първите 20-ина минути. Той обаче не докара до нищо забавно пред вратата на Милина.

Локомотив удържа на този напън, компактно спретнат в половината си, след което полека-лека стартира да нападна. В 69-ата минута като на смешка пловдивчани стигнаха до чиста голова опция. Първоначалното центриране на Буна отдясно пристигна дълго за Бакалов в пеналта, а Аралица догони кълбото до ъгловото знаменце на другия фланг. Хърватинът имаше цялото време на света да настройки топката и да центрира, като откри Бакалов изцяло без настойчивост. Капитанът на Локомотив скочи, с цел да отиграе с глава, като стреля извънредно неопределено от 6-7 метра.

Последните минути станаха забавни не поради голови положения, а поради нелепостта на Бакалов. Играчът с лентата на „ смърфовете” се прояви като всичко друго, само че не и като същински водач. Само в границите на броени секунди той си проработи два безумни жълти картона. Първият беше за съзнателно бавене осъществяването на ъглов удар в 87-ата, а по-късно се втурна да гони Георги Илиев и като видя, че не може да го спре, грозно го задържа за фланелката. За похлупак резервата в Локомотив Филип Михалевич влетя на изострен шпагат в краката на Илиев, което за момент нажежи пристрастеностите на терена.

ЧЕРНО МОРЕ - ЛОКОМОТИВ ПД 0:1

0:1 Абделхаким Буна 29'

Черно море (4-2-3-1): Благой Макенджиев – Атанас Зехиров (55' - Дани Кики), Даниел Димов, Илиас Хасани, Мартин Костадинов – Георги Илиев /к/, Александър Цветков – Аристоте Ндонгала, Мариян Огнянов (74' - Мартин Минчев), Мехди Фенуш (69' - Марек Кузма) – Радослав Василев

Старши треньор: Илиан Илиев

Локо Пд (4-4-2): Антони Милина – Муса Мохамед, Димитър Везалов, Юрица Булят, Димитър Велковски – Димо Бакалов /к/, Янко Ангелов, Игор Банович, Абделхаким Нур Буна - Анте Аралица (90' - Стивън Езе), Елитон Жуниор (84' - Филип Михалевич)

Старши треньор: Бруно Акрапович

Стадион: „ Тича” (Варна)

Главен арбитър: Стефан Апостолов