Локомотив Пловдив победи с 3:1 Спартак Варна във втория мач

...

Локомотив Пловдив надви Спартак Варна и го остави на дъното

Локомотив Пловдив победи с 3:1 Спартак Варна във втория мач от програмата на efbet Лига от 28-ия кръг. По този метод „ черно-белите “ събраха 46 точки и се качиха на шестата позиция, с пункт пред Славия. „ Соколите “ остават последни с 16, на точка зад Хебър, който е и с мач по-малко.

Джовани откри в 7-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Роберто Хименес при един удар на Петър Витанов. Играещият чартърен във Варна точно от „ смърфовете “ - Луан, изравни минута преди края на първата част. Вторият гол за домакините бе дело на Мартин Паскалев в 68-ата минута. Бранителят, който в предишното е бил част от школата на Спартак вкара с глава от няколко метра. Около четвърт час преди края на дуела варненският отбор остана с 10 души на терена след червен картон на капитана си Пламен Димов, а в края на дуела Димитър Илиев оформи крайното 3:1.

След единствено 180 секунди игра Локомотив имаше искания за дузпа. При една отбита топка Витанов стреля към вратата на " соколите ", а Хименес спря топката с ръка. След ВАР бе отсъден 11-метров углавен удар, който Джовани доста невъзмутимо осъществя.

Спартак бързо се съвзе. В 12-ата минута удар на Ивей Ромееш мина над напречната греда. Две минути по-късно и " смърфовете " можеха да вкарат. Димитър Илиев се озова на върха на офанзивата на отбора си и опита технично да копне топката над Дичевски, като сантиметри го разделиха от гол за 2:0.

Локомотив стигна до още един късмет, само че удар на Дион се отклони в една от гредите зад Дичевски. В 31-вата минута се откри още една опция за Спартак - Ивей Ромееш се размина с подаване от фланга на Евандро. Две минути по-късно Джовани се отскубна от защитата на Спартак, само че в решителния миг, когато трябваше да нанесе изстрел, бе спрян с шпагат от Иван Йорданов.

Пет минути преди края на частта Баланюк излезе самичък против Хоркаш. Украинецът опита да залъже вратаря, само че се получи нещо като удар, който бе избит от голлинията от Витанов.

Точно минута преди да изтече първата част Луан направи 1:1. Бразилецът, който играе чартърен за Спартак точно от Локо Пд, засече с глава центриране от десния фланг. Попадението бе преразглеждано от ВАР в продължение на две минути.

Още един пропуск на Баланюк при започване на втората част! Иван Йорданов проби отдясно и пусна прострелно подаване към дребното наказателно поле. Там обаче Денис Баланюк не съумя да вкара, а прати топката високо над вратата.

В 68-ата минута следващото центриране на Локомотив Пловдив бе отклонено от първа греда към втора, където Мартин Паскалев означи с глава от броени метри за 2:1.

Минути след попадението Пламен Димов събори по недодялан метод откъсващия се Джовани и получи жълт картон. След обзор с ВАР обаче, решението бе променено и капитанът получи червен картон, оставяйки Спартак с 10 души на терена.

Дълбоко в продължението на мача Локомотив постави точка на разногласието. Димитър Илиев означи във вратата на Иван Дичевски, откакто преди този момент стражът отрази удар на Петър Андреев.

FT / Локомотив Пловдив - Спартак Варна 3:1

1:0 Джовани 7` (д)