Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Миньор (Перник) в контрола, играна

...

Локо Пловдив срази Миньоро в контрола в Склаве

Локомотив (Пловдив) победи с 3:1 Миньор (Перник) в контрола, играна на стадиона в село Склаве. "Черно-белите " бяха подкрепени от десетки свои последователи. "Смърфовете " поведоха с 1:0 в 10-ата минута с гол на Лукас Салинас, който се разписа след подаване на Димитър Илиев. Шест минути по-късно обаче перничани изравниха за 1:1. Вратарят на локомотивци Илко Пиргов прояви инстикт в 20-ата и 26-ата минута след рискови удари на противникови играчи. Венсан Марсел повиши на 2:1 за пловдивчани в 30-ата минута.

Футболистите на Александър Тунчев бяха по-активни през втората част. В 63-ата минута Парвиз Умарбаев центрира от фаул, вратарят на съперника не се намеси добре, а Мартин Паскалев прати топката във вратата за 3:1.